Schillerová zkritizovala vládu: požaduje po Jurečkovi výplatu seniorům příspěvku 6 000 korun

V lednu důchody v Česku budou znovu zvýšeny a tentokrát průměrně o 850 korun díky zákonné valorizaci. Kromě toho se začne vyplácet také výchovně za děti a průměrná penze dosáhne 19 500 korun. Opozice však říká, že podpora důchodců není dostatečná a označuje ji za asociální. Bývala ministryně financí Alena Schillerová po kabinetu Petra Fialy požaduje pro seniory jednorázový příspěvek ve výši 6 000 korun. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Důchody se v Česku valorizují každý rok v lednu. Navýšení záleží na růstu cen a průměrně mzdě. Valorizace probíhá i mimořádně, kdy inflace přesahuje 5 %.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka uvedl, že od 1. ledna dojde k dalšímu navýšení penzí a průměrně to bude 850 korun.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Alena Schillerová ale chce, aby vláda pomáhala seniorům více a dodala, že valorizaci vláda musí udělat, protože jí to nařizuje zákon a není to nic mimořádného.

„Jinak nevěřím tomu, že by současná asociální vláda seniorům něco dala,“ zkritizovala kabinet politička s tím, že výchovné, které důchodci od příštího roku budou dostávat schválila předchozí Sněmovna. Exministryně ale podotkla, že zákon neřeší, z čeho se tyto miliardové výdaje budou pokrývat.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Schillerová podotkla, že senioři jsou velmi znevýhodněnou kategorií občanů, protože na ekonomickou krizi nemohou většinou reagovat. Jsou odkázání většinou pouze na důchod a nemohou si přivydělávat. Kromě toho průměrné navýšení o 850 korun znamená, že velká část dostane přidáno méně, než tato částka, protože valorizace se týká zásluhové části důchodů.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Bývalá šéfka státní kasy také řekla, že hnutí ANO požadovalo po vládě jednorázově přidat seniorům 6 000 korun, protože důchodci silně pociťují krizi a utrácejí velké částky peněz na léky.

PSALI JSME: MARTA KUBIŠOVÁ MUSELA ZÁKROK PODSTOUPIT OKAMŽITĚ: CO HROZILO ZNÁMÉ ZPĚVAČCE

PŘIPOMÍNÁME: “KONTROLUJÍ NEJEN SÁM SEBE, ALE I OSTATNÍ”: BRATR AGÁTY HANYCHOVÉ PROMLUVIL O SOUKUPOVI. JAK SE CÍTIL VINCENT NAVRÁTIL PŘI NATÁČENÍ SERIÁLU MUŽKETÝŘI

Share