Slavná Iva Janžurová slaví 82. narozeniny: Herečka byla vdaná pouze jednou, proč si nevzala otce svých dětí

Slavná herečka Iva Janžurová dnes slaví 82. narozeniny. Je stále velmi vitální, věnuje se herectví a psaní scénářů, to ji baví. Její práce ji nabíjí a dodává energii. Herečka byla vdaná pouze jednou, otce svých dětí si nevzala.

Svou hereckou kariéru zahájila na začátku šedesátých let. V roce 1968 se během natáčení seznámila s kameramanem Janem Eisnerem. Podle serveru Ženy.iPrima.cz se vzali dva měsíce po seznámení.

Iva Janžurová / Zdroj: youtube.com

Herečce bylo tehdy 27 let a svatba byla podle ní to nejkrásnější z jejich manželství. Brzy však pochopila, že její muž nedokázal milovat pouze jednu ženu, a tak se po šesti měsících manželství rozhodli rozvést.

Probrali to a pochopili, že spolu nebudou, neplánovali společnou budoucnost. V době komunismu byl však rozvod obtížnější než dnes. Před různými komisemi tvrdili, že se nenávidí, i když to nebyla pravda.

Iva Janžurová / Zdroj: youtube.com

„Celý ten proces mě strašně rozrušil a znechutil navěky… proto se už nikdy znovu nevdala,“ cituje Janžurovou server Ženy.iPrima.cz.

Po rozvodu se Iva Janžurová seznámila s hercem a režisérem Stanislavem Remundou, který už byl rozvedený a z předchozího manželství měl syna Davida. Začali spolu chodit, ale herečka si myslela, že jejich vztah dlouho nevydrží.

Iva Janžurová / Zdroj: tv.blesk.cz

Mýlila se však, žili spolu 40 let, rozdělila je až jeho smrt v roce 2012. Narodily se jim dcery Theodora a Sabina, které šly ve stopách svých rodičů.

PSALI JSME: SLOVENSKÁ HEREČKA STOLETÍ EMÍLIA VÁŠÁRYOVÁ SLAVÍ 81 LET: KDO BYLI JEJÍ OSUDOVÍ MUŽI A JAK DNES ŽIJE

PŘIPOMÍNÁME: DŮCHOD HELENY VONDRÁČKOVÉ JE PŘEKVAPIVĚ NÍZKÝ: JAK K TÉTO KAUZE DOŠLO

Share