Státy začaly otevírat hranice: Počet nových případů onemocnění v Česku nezvyšuje

Nových nemocných koronavirem bylo v sobotu jen 49 lidí. Za celou dobu pandemie v Česku onemocnělo o něco více než 8,4 tisíce lidí. Vyléčit se už podařilo 5 422 lidí. Dnes už jsou otevřené hranice mezi Rakouskem a Českem.

Za celou dobu pandemie v Česku onemocnělo koronavirem 8 457 lidí. 5 422 lidí se již podařilo vyléčit. Bohužel se 297 lidí zachránit nepodařilo.

.

Včera bylo odhaleno celkem 49 nových případů nákazy koronavirem. Už více než dva týdny počet nových nemocných nepřesahuje sto lidí denně.

Již proběhlo několik vln zmírnění opatření, protože situace s koronavirem je pod kontrolou. Další rozvolňování opatření nastane 25. května, pak už bude možné roušky venku sundat.

.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, epidemiolog Rastislav Maďara hlavní hygienička Jarmila Rážová napsali podmínky pro fungování provozoven, které se otevřou 25. května.

Začínají se také otevírat hranice. Rakousko dnes v noci otevřelo svou hranici s Českem.

.

Na hraničních přechodech budou policisté náhodně kontrolovat řidiče, ne každého. Úplné otevření hranice je plánováno na 15. června.

3. června budou zrušena všechna opatření týkající se pohybu osob v Itálii, také Itálie hodlá otevřít své hranice.

.

Italská vláda již podepsala příslušný dekret, který umožní italským občanům cestovat do jiných zemí.

Na celém světě je nyní zhruba 4 miliony a 700 tisíc nemocných koronavirem. Nejvíce nemocných je v USA, zhruba 1 milion a 500 tisíc lidí.

.

Na druhém místě v počtu nakažených je Rusko, kde onemocnělo přes 280 tisíc lidí.

Epidemie se šíří i po Jižní Americe, například v Brazílii bylo za jeden den odhaleno 15 tisíc nových případů nákazy.

Share