„Tento virus bude s námi dlouho“: WHO doufá, že si vláda amerického prezidenta rozmyslí své rozhodnutí zastavit financování

WHO slíbila, že bude pokračovat v práci na „záchraně životů“.

Ve středu 22. dubna, šéf Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus vyjádřil naději, že že „Spojené státy budou znovu podporovat práci WHO a nadále zachraňovat životy“.

.

„USA vždy podporovaly WHO a byly vždy hlavním dárcem“, řekl šéf organizace na briefingu.

Ghebreyesus slíbil, že organizace bude pokračovat v práci na „záchraně životů“, píše AP.

.

Vedoucí organizace doufá, že pro Spojené státy je WHO „důležitou investicí nejen na pomoc ostatním, ale také na udržení bezpečnosti Spojených států“ .

Donald Trump dříve řekl, že WHO se nezvládla s pandemickým koronavirem. Hlava země se rozhodl zastavit financování instituce. Současně američtí úředníci tvrdí, že peníze nepůjdou organizaci do 60-90 dnů.

.

„Většina epidemie v západní Evropě se zdá být stabilní či ustupuje. Znepokojivé trendy vidíme v Africe, ve Střední a Jižní Americe a ve východní Evropě“, oznámil šéf Světové zdravotnické organizace.

.

„Některé (země), které byly pandemií zasaženy v počáteční etapě, nyní zažívají opětovný nárůst případů nákazy,“ dodal Tedros Ghebreyesus.

.

Aby se zabránilo opakujícím se ohniskům, měla by být karanténa pečlivě a postupně zvažována.

.

„Některé ze zemí zasažených pandemií jako první začínají zaznamenávat zotavení v případech. Nedělejte chybu: máme dlouhou cestu. Tento virus bude s námi dlouho,“ řekl šéf WHO.

Share