Umělci se tvrdě vyjádřili vůči organizátorům demonstrace v Praze: jaký názor mají na účastníky akce

O četné demonstraci v Praze se stále mluví a vyjádřili se již nejen politici, ale také české celebrity. Hudebník Daniel Landa se například akce přímo zúčastnil. Kristýna Leichtová se ale demonstraci naopak vymezila. Píše o tom web extra.cz.

Ve společnosti to nyní vře a demonstrace na Václavském náměstí ji ještě více rozdělila. Svolaly ji extremistické a krajně pravicové strany. Mezi účastníky ale nebyly nejen lidé, kteří si například oblekli trička s Vladimirem Putinem, ale i obyčejní občané, kteří se bojí zdražování a energetické krize.

Pražská demonstrace/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Režisér Jan Hřebejk na sociálních sítích napsal, že má strach z inflace a drahých energií, ale nikdy nepůjde protestovat společně s komunisty a ruskými kolaboranty, kteří podle něho nemohou Česku nějak pomoci.

Herečka Kristýna Leichtová také neměla pochopení vůči demonstraci a dokonce si vymazala přátele, kteří se jí zúčastnili.

Kristýna Leichtová/Zdroj: youtube.com

Ještě více kritický byl Jan Hrušínský, který se tvrdě pustil do demonstrantů. Nejvíc mu vadí to, že mezi účastníky akce byly příznivci Ruska, kde možnost demonstrovat lidé nemají. Na Facebooku si proto herec dovolil tvrdá slova vůči těm, kdo strhával ukrajinské vlajky z budovy Národního muzea.

Zpěvák Tomáš Klus nechce házet všechny lidi do jednoho pytle a proto se zastal částí demonstrantů, kteří tam přišli, protože mají strach před zdražováním. Věří proto, že vláda na tuto situaci zareaguje. Umělec se ale tvrdě vymezil proti organizátorům demonstrace.

PSALI JSME: RAKUŠAN SLÍBIL, ŽE VLÁDA POMŮŽE A NENECHÁ NIKOHO PADNOUT: „NEBUDU POHRDAT LIDI, KTEŘÍ SE SEJDOU K DEMONSTRACI“

PŘIPOMÍNÁME: PREMIÉR PETR FIALA ČELÍ KRITICE KVŮLI SVÝM VÝROKŮM O DEMONSTRACI: CO MU DALŠÍ POLITICI VYTÝKAJÍ

Share