Ušetřila více než 20 tisíc korun: Žena si vůbec přestala kupovat potraviny, jídlo dostává neobvyklým způsobem

Každý z nás má své tradice, zvyky a pravidla. Třeba obyvatelka Irska, devětatřicetiletá Ide Gabhann, si vůbec přestala kupovat potraviny v supermarketu.

Žena pracuje ve škole jako učitelka matematiky a sleduje freeganismus. Pomocí němuž našla metodu, jak našetřit peníze a zachránit planetu. Co však freeganismus je? Je to životní styl, ve kterém freeganové neuznávají principy klasického konzumu potravin.

Ide Gabhann/Zdroj: thesun.co.uk

Takoví lidé se snaží ohraničit svou účast ve tradičním ekonomickém životě a neutrácejí peníze za nákup potravin. Jejich jídelníček se plní jinak. Jako zdroje potravin používají skládky nebo popelnice, kde shánějí jídlo. A Gabhann je jednou z podporovatelek tohoto hnutí.

Žena hodně často navštěvuje okolí místních obchodů. Hlavně ale její zajímají popelnice kolem. Tam najde nejen zeleninu, ovoce, maso, ale i další potraviny, které jsou vhodné ke konzumaci.

Ide Gabhann/Zdroj: thesun.co.uk

Ponejprve Gabhann objevila pro sebe freeganismus v roce 2016, kamarádi její nový styl života nepochopili. „Někdy přinesu jídlo do práce a nechávám nápis: koblihy zdarma z odpadového koše . Někteří lide to nerozumějí,“ svěřila Ide.

Ide Gabhann/Zdroj: thesun.co.uk

Podle Ide freeganismus pomáhá zmenšit množství produkovaného potravinového odpadu, a proto freeganismus nejen šetří peníze, ale i pomáhá celé planetě. „Když se zamyslíme nad tím, kolik odpadu člověk vyprodukuje, hned se probouzí motivace vše pozměnit,“ objasnila Gabhann.

Ide Gabhann/Zdroj: thesun.co.uk

Nadto podobný životní styl přispěje k šetření peněz. V únoru 2019 a 2020 žena vůbec nenavštěvovala supermarkety. Žena podotkla, že za pouhých dva měsíce si ušetřila 700 liber (dvacet tisíc korun).

ČTĚTE TAKÉ: NAJEDNOU ZAČAL VŠECHEN ZDRAVOTNICKÝ PERSONÁL BĚHAT: VŠEM PACIENTŮM BYLO ŘEČENO, ŽE NESMĚJÍ Z POKOJŮ VEN, DOKUD TO NEDOVOLÍ

PSALI JSME: CHYBAMI SE ČLOVĚK UČÍ: TCHYNĚ OD NÁS PŮJČILA VELKOU ČÁSTKU. NEVÍM, JAK PENÍZE MÁM VRÁTIT ZPĚT

Share