Chybami se člověk učí: Tchyně od nás půjčila velkou částku. Nevím, jak peníze mám vrátit zpět

S manželem žijeme v pronajatém bytě, ale šetříme, protože si chceme pořídit vlastní bydlení. Nyní jsme v režimu megaúspor, protože to chceme udělat co nejrychleji. Už teď sním o vlastním bytě, abych mohla mít děti. Nedávno se objevila vhodná možnost a už jsme se mohli dohodnout. Vyskytl se však nečekaný problém – půjčili jsme tchyni poměrně velkou částku peněz a ona nespěchá s jejím vrácením.

Ženy/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Začalo to asi před rokem. Nejdřív půjčila na nová okna a balkon, pak na dveře a nakonec na zubní protézu.

Tvrdí, prý peníze nevyužíváme. Bylo to rozhodnutí muže, i když jsem pochybovala, že by to jeho matka to nedokázala splatit sáma. A měla jsem pravdu. Tchyně se s vrácením peněz tahá, vymlouvá se, ale já chápu, že je nevrátí.

Žena/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Žije z důchodu a pracuje na částečný úvazek jako ve školce, takže velkou potřebu půjčovat peníze nemá. Ale pořád se stěžuje, že nemá dost peněz. Je to její přirozený talent vyvolávat soucit a tchyně toho dobře využívá.

Nejhorší na tom je, že manžel už mluví o tom, že matce odpustí dluh. A to, že já si už tři roky nemůžu dovolit ani nové oblečení, ani normální dovolenou, dokonce ani kvalitní jídlo – je to normální?

Pár/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Proč on tehdy vůbec založil rodinu? Měl by žít s matkou. Ale já chci dítě a k tomu potřebuji vlastní byt, ne na pronájem, ze kterého vás mohou kdykoli vystěhovat na ulici.

Žena/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Jsem úplně bezradná a nevím, co mám dělat. Já sama nedokážu žádat o peníze zpět, muž taky nebude chtít urazit svou matku.

ČTĚTE TAKÉ: JAK MLADÁ DÍVKA PROMĚNILA 8 METRŮ ČTVEREČNÍCH VE VYSNĚNÝ BYT: CO UDĚLALA S TÍM MALÝM POKOJEM

PSALI JSME: NEPŘÍJEMNÉ ZMĚNY: HEREČKA JANE FONDOVÁ PODSTOUPILA PLASTICKOU OPERACI, KTERÉ NYNÍ LITUJE

Share