Václav Klaus prozradil, jakou stranu volil v komunálních volbách: Podle něj je to jedna z cest k návratu do normálu

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus prozradil, že v komunálních volbách podpořil hnutí SPD, dal mu svůj hlas. Řekl to v pátek na akci, kterou organizovala euroskeptická frakce v Evropském parlamentu Identita a demokracie. Akce se konala v české metropoli. Píše o tom CNN Prima News s odkazem na server Hlídacípes.org.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Bývalá hlava státu uvedla, že je ráda, že Česko v této frakci reprezentuje hnutí SPD. Exprezident také přiznal, že v komunálních volbách volil SPD.

Václav Klaus pogratuloval také Lize Mattea Salviniho k úspěchu ve volbách. Předpokládá, že díky pravicovému bloku může v Itálii vzniknout silná vládní koalice. Doufá, že hlas této koalice bude v Bruselu slyšet, nyní je to podle něj velmi nutné.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Bývalý prezident ještě před rokem a půl hovořil o tom, že SPD by mohla být jednou z cest „k návratu do normálu“. Tehdy vyzval SPD a Trikolóru, aby se spojily a šly k volbám společně.

Po komunálních volbách bývalá hlava státu promluvila také o Praze, řekla že hlavní město je zabetonované a neprůchodné. „Praha by měla být pro Pražany,“ dodal Václav Klaus.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Doufá, že se situace v hlavním městě změní a že lidé už nebudou trávit v dopravních zácpách mnoho času.

PSALI JSME: V LEDNU DOSTANOU DŮCHODCI DOPLATEK K VALORIZACI: NA ČEM BUDE ZÁVISET VÝŠE ČÁSTKY

PŘIPOMÍNÁME: “HRAJEME VŮČI VELKÉ PŘESILE“: ANO ZÍSKALO V SENÁTNÍCH VOLBÁCH JEN 3 MANDÁTY. HAVLÍČEK PROZRADIL, JAK HODNOTÍ VÝSLEDKY

Share