„Vláda už měla něco pro lidi udělat“: Babiš označil Fialovu vládu za „totálně neschopnou“. Proč se pustil do koalice

Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dlouhodobě kritizuje vládu Petra Fialy (ODS). Označil současný kabinet za totálně neschopný. Předseda vlády by podle něj měl odvolat šéfa resortu průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (za STAN). Řekl to v pořadu Nový den na CNN Prima News.

Bývalý předseda vlády kritizuje současný kabinet, podle něj ministři neudělali téměř nic, aby skutečně pomohli občanům. „Vláda už měla něco pro lidi udělat,“ prohlásil Andrej Babiš.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Zastropování cen označil za fikci a dodal, že ministr průmyslu to neustále mění. Jozef Síkela v neděli řekl, že strop cen energií se nebude vztahovat na celou spotřebu domácností. Druhý den ale svá slova popřel.

„Pan premiér si udělal vlastní tým, teď vidí, jaký je Síkela zoufalec,“ řekl Andrej Babiš. Vláda je podle něj „totálně neschopná“.

Jozef Síkela / Zdroj: youtube.com

Šéf hnutí ANO dodal, že energetická krize je pro lidi obrovský problém. Myslí si, že by premiér měl ještě dříve odvolat ministra průmyslu.

Petr Fiala ale uvedl, že žádné změny ve vládě nechystá, všichni ministři mají jeho důvěru. Vláda podle něj reaguje na prudký nárůst cen energií od konce minulého měsíce.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Dodal, že Jozef Síkela hodně pracoval na tom, abychom se v řešení na evropské úrovni posunuli. Připomněl, že kabinet se rozhodl zastropovat ceny. Vláda podle něj získala pro Česko dostatek energií.

Psali jsme:Přestalo bít srdce producenta Jiřího Jurtina: „Nejspíš za to mohou jeho velké finanční problémy“

PSALI JSME: VLÁDA SCHVÁLILA LEDNOVOU VALORIZACI DŮCHODŮ: O KOLIK PENZE PRŮMĚRNĚ POROSTOU

PŘIPOMÍNÁME: „HROZBA JE VELMI ZÁVAŽNÁ“: ODBORNÍCI ŘEKLI, ZDA VLADIMIR PUTIN MŮŽE ROZPOUTAT JADERNÝ KONFLIKT

Share