„Vrcholem této misky je medová poleva s hořčičnými semínky“ : Recept na kuřecí medovou polevu

V dnešní době existuje rozšířená víra, že hořčice byla jednou z prvních koření, které lidé začali používat. Hořčičná semena jsou pro mě nejlepším doplňkem pečeného kuře.

Každá hostitelka připravuje maso různými způsoby, ale stále existuje mnoho univerzálních receptů, které lze podle vašeho uvážení vylepšit. Tento recept na kuře s medem a hořčicí je takový.

Vrcholem této misky je medová poleva s hořčičnými semínky. Můžete jej použít pro kuřecí prsa, jakož i pro filé nebo nohy. Křídla pod takovou glazurou se také ukážou jako velmi chutná.

SLOŽKY

– 2 kuřecí prsa

– 4 zelená jablka

– 1 polévková lžíce. l hnědý cukr

– 1 polévková lžíce. l rostlinný olej

– 2 lžíce. l hořčičná semínka

– koření pro kuře

– 3 stroužky česneku

– 1 polévková lžíce. l citronová šťáva

– 0,5 lžíce. jablečný džus

– 2 lžíce. l zlato

– 0,5 lžičky chilli papričky

VAŘENÍ

Opatrně oddělte kuřecí prsa od kostí, aniž byste odstranili kůži. Rozdělte maso na dvě části.

.

Vařte marinádu. V malé misce smíchejte česnek, olej, koření, cukr a citronovou šťávu. Nezapomeňte přidat hořčici. Výsledná pasta kuřecí soda ze všech stran.

.

Vložte kuře do těsného sáčku a chlazte 40 minut.

.

Glazura pro naše kuře je připravena dostatečně rychle. Hořčice, chilli, jablečná šťáva a med musí být smíchány v gulášu.

Vyčkejte, dokud směs nevaří, poté vařte 15 minut.

.

Kuře lze grilovat nebo pečit v troubě. V druhém případě jej položte na namazaný plech na pečení a vedle něj vložte malé kousky zelených jablek.

.

Prsa a jablka důkladně potřete polevou. Pečeme, dokud se nevaří. Bon chuť!

Zde je návod, jak vařit kuře s hořčicí a medem . Nezapomeňte, že díky své fantazii a kreativním odchylkám od klasického receptu získáte jedinečné speciality, které chcete znovu a znovu vařit.

.

Krásně a lahodně vařené kuře je skutečnou ozdobou každého slavnostního stolu. Nezapomeňte, že maso by mělo být před pečením pečlivě zkontrolováno. Musí být svěží a bez nepříjemných pachů.

Share