Výdaje Česka stoupnou: Zvětší se mzda prezidenta, členů kabinetu a zákonodárců. O jaké částky se jedná

Průměrná hrubá měsíční nominální mzda činí v České republice málo před 40 000 tisíc korun. Liší se to však podle krajů, nicméně průměr skrz celou republiku je takový.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Řadový poslanec či třeba senátor dostávají necelých sto tisíc korun. Podle předběžného údaje Českého statistického úřadu, jejich plat vzroste během následujícího roku o 11 600 českých korun. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Navýší se i plat prezidenta republiky. Nyní hlava republiky dostává měsíčně 302 700 českých korun. V dalším roku by se výplata měla stoupnout o 38 a půl tisíc na 341 200 korun.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Budou dostávat příští rok větší výplaty i předsedové obou parlamentních komor, předseda vlády ČR, místopředsedové Sněmovny a Senátu, ale i šéfové všech resortů.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Předchozí vláda, kterou vedl politik slovenského původu Andrej Babiš, v loňském roce neprosadila navrh, aby se platy hlavy státu, členů kabinetu a zákonodárců nezvyšovaly minimálně dalších 5 let.

ČTĚTE TAKÉ: NEZBUDOU PENÍZE ANI NA DŮCHODY: MINISTR STANJURA ODPOVĚDĚL NA KRITIKU OPOZICE. PROČ STÁTNÍ ROZPOČET BUDE O HODNĚ VYŠŠÍ

PSALI JSME: “NYNÍ NEMÁM PENÍZE“: DO PRONAJATÉHO BYDLENÍ ČEŠI INVESTUJÍ STATISÍCE. V OSTRAVĚ DO ULIC VYŠLI TŘI STA LIDÍ

Share