Výměna miminek z Třebíčska: Jak to všechno bylo a co se změnilo za 17 let

Ještě před 17 lety se stala velmi zvláštní situace. Jedná se o to, že v porodnici došlo k omylu, který navždy změnil životy dvou rodin a překvapil celou Českou republiku.

Rodina Čermákových a Brožových / Zdroj: idnes.cz

Před lety portálu Idnes rodiče dvou holčiček pověděli podrobnosti o velmi zvláštní situaci, která se stala ve městě Třebíč. Jednalo se o to, že přímo v porodnici novorozená miminka byla vyměněna. Cely rok rodiči vychovávali miminka jako vlastní, a nikdo nevěděl o tom, že je něco špatně.

Rodina Čermákových a Brožových / Zdroj: idnes.cz

Něco zvláštní však si všiml Libor Brož. On několik měsíců po porodu podezíral svou partnerku z nevěry. Oleje do ohně přidávali ještě i přátele muže, které si všimli, že holčičku není vůbec podobná muži.

Libor udělal test otcovství, po kterém zjistil, že dcerka není jeho. Muž byl jistý, že jeho žena mu byla nevěrná. Jaroslava to žádným způsobem nemohla pochopit a také udělala test, který ukázal, že ani ona nebyla maminkou malé holčičky.

Rodina Brožových / Zdroj: extra.cz

Žena pochopila, že téměř cely rok vychovávala zcela cizi dítě. Libor a Jaroslava okamžitě jeli do porodnice, a tam zjistili, že se stala nechtěná výměna miminek. Lékaři neváhali a bleskurychle vyhledali druhou rodinu. Rodině Čermákových tak oznámili, že holčička, kterou oni vychová není jejich, což moc překvapilo rodin.

Výměna miminek proběhla pod dozorem psychologů. Rodiny pak nakonec vyměnili jména holčiček. Jedna se jmenuje Nikola Veronika Brožová, a druhá Veronika Nikola Čermáková.

Rodina Čermákových a Brožových / Zdroj: idnes.cz

Podle Extra.cz ve dnešní době rodiny mají dobré vztahy mezi sebou, a dcerky se kamarádi. Jaroslava z rodiny Brožových porodila pro Libora ještě syna Daniela. Čermákovi také mají dvě děti, narodila se jím ještě jedna holčička, Terezka.

Čermáková a dcerky/Zdroj: extra.cz

Nemocnice za výměnu holek nabídla každé rodině 300 tisíc korun, ale rodiny to odmítli. Nakonec oni vysoudili více než 3 miliony korun. Rodiny i ve dnešní době mají hodně smutných vzpomínek, protože nikdo jim nikdo nemůže vrátit rok výchovy svých dcerek.

Rodina Čermákových a Brožových / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: NĚKTEŘÍ DŮCHODCI BY MOHLI DOSTAT JEDNORÁZOVÝ BONUS 3 AŽ 4 TISÍCE KORUN: NÁROK NA PŘÍSPĚVEK BUDOU MÍT JEN SENIOŘI Z JEDNOHO KRAJE

PŘIPOMÍNÁME: “TO BYLO ÚPLNĚ NEJHORŠÍ”: PETR JABLONSKÝ PROMLUVIL O DEPRESÍCH. JAKÉ OBDOBÍ BYLO PRO IMITÁTORA NEJNÁROČNĚJŠÍ

Share