Někteří důchodci by mohli dostat jednorázový bonus 3 až 4 tisíce korun: Nárok na příspěvek budou mít jen senioři z jednoho kraje

Vedení jihočeského kraje chce pomoci seniorům a rodinám s dětmi. Důvodem je vysoká inflace, kvůli které se tito lidé mohou dostat do problémů. Hejtman Martin Kuba řekl, že důchodci by mohli dostat jednorázový příspěvek ve výši 3 až 4 tisíce Kč. Informuje o tom server Českédůchody.cz.

Důchodce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tuto pomoc dostanou lidé s nízkými příjmy, kteří žijí v Jihočeském kraji. Rodiny s dětmi dostanou bonus ve výši 4 tisíce Kč, předpokládá se, že rodiče tyto peníze utratí za školní a mimoškolní aktivity pro děti.

Příspěvek dostanou také lidé, kteří pobírají starobní a invalidní důchody. Bonus pro tyto občany bude 3 až 4 tisíce Kč. Nárok na příspěvek bude mít podle jihočeského hejtmana 30 až 35 procent obyvatel kraje.

Martin Kuba / Zdroj: youtube.com

Martin Kuba pro portál Lidovky.cz vysvětlil, že s lidmi komunikuje a chápe, že pro mnoho obyvatel může být současná krizová situace těžká. Zdražování je důvodem, proč se vedení kraje rozhodlo pomoci seniorům.

Hodně ale bude záležet na jejich současných příjmech. Nárok na tento příspěvek budou mít ti důchodci, kteří pobírají méně než 16 tisíc Kč měsíčně.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Důchodci, kteří pobírají penzi nižší než 16 tisíc Kč, nemají jiné příjmy a kteří žijí sami, by měli dostat 4 tisíce Kč. Pokud spolu žijí dva důchodci, hranice pro každého bude 12 tisíc Kč. To znamená, že pokud oba pobírají méně než 24 tisíc Kč měsíčně, tak v takové situaci dostane každý z nich 3 tisíce Kč.

Pokud důchodce žije se svými dětmi, bude hranice 12 tisíc Kč pro každého, kdo žije v jedné domácnosti, i když nárok na příspěvek má jen důchodce.

Martin Kuba / Zdroj: youtube.com

Zatím jde jen o plán, ale Martin Kuba je přesvědčen, že zastupitelstvo kraje návrh schválí. Hlasování se uskuteční za několik dní. Tento bonus zatím připravuje jen Jihočeský kraj.

PSALI JSME: JOZEF SÍKELA RADÍ OBČANŮM, ABY SE PŘIPRAVILI NA ZIMU: BYL ZVEŘEJNĚN SEZNAM OPATŘENÍ. JAK MOHOU LIDÉ UŠETŘIT

PŘIPOMÍNÁME: FIALA BY PODLE BABIŠE MĚL ODVOLAT RAKUŠANA: ŘEKL, CO JE DŮVODEM A JAK BUDE HNUTÍ ANO JEDNAT, POKUD TO PREMIÉR NEUDĚLÁ

Share