Vyprávění: „Rozhodla jsem se, že všechny své peníze dám své snaše, ne své dceři nebo synovi. Podnikla jsem mnoho pokusů o navázání vztahu s dětmi“

Takové rozhodnutí pro mě nebylo jednoduché, dlouho jsem přemýšlela, jestli jsem udělala všechno správně, protože jsem prakticky všechno dala ne vlastním dětem, ale cizímu člověkovi, ale teď chápu, že je to tak asi lepší.

Žena a její děti/ilustrační foto/Zdroj: Psychologies

Je mi 68 let, nedávno jsem se vrátila z práce z Itálie, kde jsem byla 20 let.

Odjela jsem tam ne kvůli sobě, ale kvůli svým dětem, chtěl jsem jim zajistit bydlení.

Dcera se vdala, nechtěla bydlet v našem starém domě na vesnici, tak odešla s manželem do nájmu.

V té době jsem hodně pracovala, neutratila jsem za sebe ani euro, vše jsem dávala dohromady, abych dceři koupila byt co nejdříve.

A za 6 let jsem se s úkolem vyrovnala – dala jsem dceři a zeti dvoupokojový byt.

Pak chtěla stejným způsobem pomoci svému synovi, přivedl k nám domů svou snachu Oksanu, narodily se dvě děti.

Žena a její děti/ilustrační foto/Zdroj: Psychologies

O pár let později jsem jim koupila i dvoupokojový byt. Můj syn mě ale hodně zklamal, protože se sám přestěhoval do nového bytu a s Olgou se rozešel.

Kdybych věděla, že má takové úmysly, hned bych přihlásila bydlení pro snachu a vnoučata, ale syn o svých plánech neřekl ani slovo. A poté, co jsem mu dala dárek, se rozvedl a opustil rodinu.

Snachu a vnoučata jsem nechala u sebe doma, protože prostě neměla kam jít. Je na mě moc hodná – nechala si hospodyni a osázela zahradu.

A syn začal žít s jednou ženou, něco se nepovedlo, pak si přivedl další. Přestala jsem počítat, kolik je bylo. Nyní je syn závislý na pití, prý má za byt takové dluhy, že mu to může být odebráno.

Snacha a vnuk/ilustrační foto/Zdroj: Seldon.News

Vrátila jsem se z Itálie s velkým obnosem peněz a začala jsem přemýšlet, co dál. Je jasné, že o syna nemám žádnou naději, nechci ho ani vidět.

A dcera a zeť před 4 lety prodali veškerý majetek v Česku a přestěhovali se na trvalé místo do Kanady. V cizí zemi to pro ně není jednoduché a moje peníze by určitě potřebovali, ale rozhodla jsem se, že vše dám své snaše.

Olga a já použijeme tyto prostředky na stavbu domu pro nás.

Vypadá to, že se stářím potkám se snachou a vnoučaty, protože moje vlastní děti o mě nestojí.

PSALI JSME: LADISLAV FREJ SE VODÍ ZA RUKU S KRÁSKOU: CO HEREC ŘEKL O NOVÉ ŽENĚ VE SVÉM ŽIVOTĚ

PŘIPOMÍNÁME: SLAVNÁ IVA JANŽUROVÁ SLAVÍ 82. NAROZENINY: HEREČKA BYLA VDANÁ POUZE JEDNOU, PROČ SI NEVZALA OTCE SVÝCH DĚTÍ

Share