Začíná výplata 5000 příspěvku na děti: na ministerstvu uvedli, kdo ho dostane v první řadě

V srpnu bude zahájená výplata příspěvku 5 000 korun na jedno dítě. V první řadě ho dostanou rodiny, které už nějaké příspěvky na děti dostávají. Ostatní rodiny ho dostanou ve druhé polovině srpna. Vláda tímto způsobem pomáhá domácnostem zvládnout zdražování. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Rodiny, které mají dětí se nyní potýkají s vysokou inflaci, která zasahuje chod domácností. Každou pomoc uvítají, ale dodávají, že není dostatečná a neřeší to situaci.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Příspěvek dostanou rodiny s dětmi do 18 let a hrubým ročním výdělkem do 1 milionu korun. Přednostně ho získají rodiny, které už nějaké dávky na dětí pobírají. Takových dětí v Česku je přes 255 tisíc.

Pokud rodiče příspěvek nezískají automaticky, budou muset o něj požádat na webu ministerstva práce a sociálních věcí od 13. až 15. srpna a budou mít na to čas do konce roku. Další možnosti je návštěva Czech Pointu.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: youtube.com

Rozpočet to bude stát 7,6 miliardy korun a občas se mluví i o 10 miliardách. Ekonomové ale říkají, že to situaci nevyřeší, i když nějakým rodinám příspěvek pomůže. Nakonec to ale povede k větším útratám a dalšímu kolu inflace.

„Pět tisíc je skutečně takový výstřel této vlády, aby alespoň trochu měli občané pocit, že něco dělá,“ zkritizoval vládu opoziční poslanec za ANO Aleš Juchelka.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Ministr práce Marian Jurečka ale zdůraznil, že příspěvek je maximálně cílený na rodiny, které pomoc potřebují a vyzval lidi, kteří jsou ve složité finanční situaci využívat i jiné dávky, které stát poskytuje. Předseda lidovců zdůraznil, že příspěvek na bydlení není plně využíván.

PSALI JSME: OD LEDNA SE ZNOVU ZVÝŠÍ DŮCHODY: MINISTR MARIAN JUREČKA PROZRADIL, O KOLIK PRŮMĚRNĚ PENZE POROSTOU

PŘIPOMÍNÁME: DOMINIK HAŠEK VZBUDIL OBROVSKOU BOUŘI V RUSKU. „DO HLAVY HO TREFILO HODNĚ PUKŮ,“ KRITIZUJÍ LEGENDÁRNÍHO ČESKÉHO GÓLMANA

Share