„Zapomeňte na to, že pandemie koronaviru skončí v blízké budoucnosti“: Čínský expert řekl, kolik času je třeba Evropě k vítězství nad koronavirem

Jeden z hlavních čínských virologů Zhang Wenhong vyjádřil svou předpověď ohledně toho, kdy evropské země budou schopny překonat nový typ koronaviru COVID-19.

.

Podle něj bude naprosto normální, pokud se virus objeví a zmizí, a bude to trvat jeden nebo dva roky.

.

„Mohu říci, že zapomeňte na to, že pandemie skončí v Evropě v blízké budoucnosti. Pandemie se nevyhnutelně přetáhne a až bude pod kontrolou -toto léto nebo příští, bude záviset na globálním úsilí o její omezení,“ hlásí virolog.

.

Současně odborník dodal, že načasování, kdy by mohla být epidemie koronaviru kontrolována, závisí na globálním úsilí o její omezení. A taková opatření musí být nesmírně radikální.

.

„Pokud by celý svět mohl hnutí zastavit na 4 týdny, pak by se pandemie mohla zastavit.Je však pro mě těžké si představit, že je to možné,“popsal Zhang Wenhong.

.

Připomeňme, že první oficiální případ infekce koronavirem byl zaznamenán v prosinci 2019. Od té doby se koronavirus rozšířil do celého světa, nakazilo se 336 tisíc lidí

.

Share