Danuše Nerudová uvedla, proč chce kandidovat na prezidentku: plánuje prosadit důchodovou reformu

Exrektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová uvedla, že chce být civilní a aktivní prezidentkou. Rozhodla se bojovat o tuto funkci v těžkém období a kromě toho plánuje prosadit důchodovou reformu. Informuje o tom web idnes.cz.

Danuši Nerudovou často porovnávají se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Narodila se v Brně a je známá díky působení na Mendelové univerzitě. Funkci rektorky zastávala od roku 2018 do ledna 2022.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

Na univerzitě však zůstala a nyní působí jako profesorka. Zabývá se také daněmi a důchodovým systémem. Ten by podle ní měl být dlouhodobě stabilní a ufinancovatelný.

Ekonomka si myslí, že nyní není správné zvyšovat důchodový věk, protože se kvůli koronaviru o rok snížila naděje na dožití. Také kandidátka na prezidentku nepodporuje bezplatné jízdní pro seniory a studenty, jak tomu je na Slovensku.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

Nerudová podotkla, že současnou krizi vláda musí řešit pravicově a zamířit svou pomoc účelově, aby lidé dostali pomoc ve složité situaci.

Nezávislá kandidátka mimo jiné podporuje setrvání České republiky v EU a NATO. To prý zabezpečí svobodu, stabilitu a bezpečnost pro naši zemi. Nerudová podporuje zavedení eura, ale jen poté, co lidé budou mít důvěru v novou měnu.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

Bývalá rektorka podporuje Ukrajinu a posílání zbraní. Rovněž chce, aby se Ukrajina stala kandidátem v EU. To by jí pomohlo vyřešit mnoho vnitřních problémů.

Nerudová svou kandidaturu dlouho zvažovala. „Všichni si zasloužíme naději na lepší časy,“ prohlásila žena.

PSALI JSME: LEOŠ MAREŠ SE POCHLUBIL DOJEMNÝM VIDEEM: MALÁ ALEX ROZTOMILÝM VZHLEDEM ROZNĚŽNILA FANOUŠKY

PŘIPOMÍNÁME: VÝRAZNĚ SE ZTLOUSTL A ZESTÁRL: JOHNNY DEPP PŘEKVAPIL SVÝM VZHLEDEM

Share