Babišová, Lilia Khousnoutdinová nebo Dana Středulová: kdo nahradí první dámu a co o partnerech kandidátů víme

Příští rok v Česku dojde ke změně hlavy státu a s Milošem Zemanem odejde z Hradu i první dáma nebo první muž, pokud ve volbách zvítězí žena. První dámou se tak může stát Eva Pavlová, Monika Babišová, Lilia Khousnoutdinová nebo Dana Středulová. Co o manželkách politiků nyní víme? Píše o tom CNN Prima NEWS.

Exgenerál Petr Pavel svou manželku Evu potkal v české armádě. Dle slov ženy ji zaujal vzhled budoucího manžela a jeho knír. Tím jí prý připomínal otce. Obojí pracovali v armádě a mají proto k ní kladný vztah.

Z předchozích manželství Eva a Petr Pavlovi mají tři děti, dceru Evu a syny Jana a Petra.

Robert Neruda pracuje jako právník a je spolumajitelem právní kanceláře Havel & Partners. Manžel Danuše Nerudové, stejně jako jeho partnerka, se prosadil i na akademické půdě. Spolu strávili již dvacet let a vychovávají dva syny Filipa a Daniela.

Robert a Danuše Nerudovi / Zdroj: CNN Prima NEWS

Moniku Babišovou veřejnost zná mnohem více než ostatní možné první dámy díky její manželu Andreji Babišovi, který působil jako premiér a ministr ekonomiky. Druhá manželka opozičního poslance má vystudovanou střední ekonomickou školu a v roce 1992 pracovala jako sekretářka ve firmě Lovochemie. Tam poznala svého budoucího manžela. Svatba se ale konala až v roce 2017.

Monika Babišová/ Zdroj: dailymail.uk

Spolu mají syna Frederika a dceru Vivien. Nyní se Monika Babišová věnuje svěřeneckým fondům rodiny a také designu interiérů a módě.

Dana Středulová působí jako hasičská podplukovnice v bezpečnostním sboru. Dle slov odboráře Josefa Středuly manželka se také věnují právnictví. Kandidát na prezidenta podotkl, že by do boje o Hrad nevstoupil, kdyby nedostal svolení od své partnerky, kterou nyní budeme vídat častěji. Společně vychovávají sedmiletého syna.

https://twitter.com/JStredula/status/1492926928185143304

Matematik a Miliardář Karel Janeček si svou manželku Lili Khousnoutdinovou vzal jenom loni, i když spolu jsou již několik let. Mají dvě děti a nejmladšímu synovi je jenom jeden rok. Lilia Khousnoutdinová se narodila v Rusku, ale vyrůstala v zahraničí. V poslední době se zabývala osvětovými programy a tématy ohledně rovnoprávnosti žen.

Karel Janeček a Lilia Khousnoutdinová/Zdroj: instagram.com

PSALI JSME: „NEČEKANÝ ROZCHOD A NEČEKANÝ PŘÍCHOD. DRŽÍM NÁM VŠEM PALCE“: VERONIKA ŽILKOVÁ PROMLUVILA O „NOVÝCH“ TVÁŘÍCH VE SVÉ RODINĚ

PŘIPOMÍNÁME: „TĚLO UŽ ODCHÁZÍ“: 82LETÝ JAROSLAV SATORANSKÝ PROZRADIL, JAK JE NA TOM ZDRAVOTNĚ

Share