Jurečka prozradil, co mu říkají lidé po telefonu: ministr řekl, jestli lidovci budou mít kandidáta na prezidenta

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka si myslí, že se blížící komunální volby nebudou referendem o Fialově vládě. Politik řekl, že voliči rozlišují komunální a celostátní úroveň a v tomto případě budou oceňovat, jak komunální politici řídí města a obce. Informuje o tom web idnes.cz.

Šéf resortu říká, že se vláda snaží lidem pomáhat, proto zastropovala cenu plynu a elektřiny. Češi prý také brzy pocítí úsporný tarif. Pokud pro někoho to nebude dost, dá se využit další sociální pomoc, aby nikdo během krize nepadnul.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

„Je to náš úkol, jak vlády, tak nás lidovců,“ dodal šéf KDU-ČSL, který občas zveřejňuje telefonní číslo, aby si popovídal s lidmi. Nyní prozradil, že to udělal naposledy minulý týden a většina telefonátů byly neutrální. Asi třetina z nich byly kritické, ale nikoliv vulgární.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Jurečka uvedl, že pětikoalice zřejmě nebude mít žádného kandidáta na prezidenta. Podle ministra je dost kandidátů, kteří mohou kvalitně tuto funkci vykonávat a lidé si prý budou umět vybrat.

Členové KDU-ČSL prý nejvíce podporují Pavla Fischera, Petra Pavla a Danuši Nerudovou. Zatím je ale otázkou, jestli lidovci někoho oficiálně podpoří.

Marian Jurečka/Zdroj: YouTube

Jurečka očekává, že lidovci ukážou dobré výsledky v komunálních volbách, které ale nevnímá jako referendům o vládě. Předseda KDU-ČSL si také přeje, aby se koalice vytvářeli na základě koalice SPOLU a nepreferuje spolupráci s hnutím ANO. Stejně to platí i pro komunisty či SPD.

PSALI JSME: MILOŠ ZEMAN REAGOVAL NA MOBILIZACI V RUSKU: CO PREZIDENT POVAŽUJE ZA ADEKVÁTNÍ REAKCI

PŘIPOMÍNÁME: „JÁ UŽ BYCH ČESKU A NĚMECKU DÁVNO VYPNUL PLYN“: LEGENDÁRNÍ RUSKÝ BIATLONISTA REAGOVAL NA ROZHODNUTÍ MEZINÁRODNÍ BIATLONOVÉ UNIE

Share