„Obr na hliněných nohách má problémy“: Mirek Topolánek reagoval na hrozby Vladimira Putina

Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek se domnívá, že nyní je ruský prezident Vladimir Putin pod velkým tlakem a z tohoto důvodu válku přiznal. Kreml vyhlásil částečnou mobilizaci, proto se nyní válečný konflikt na Ukrajině týká široké veřejnosti v Rusku. Podle expremiéra už hlava ruského státu nemá mnoho věcí, kterými by mohla ostatní země vydírat. Řekl to pro CNN Prima News.

Mirek Topolánek / Zdroj: youtube.com

Analytici dle jeho slov předpokládali, že Vladimir Putin tento krok učiní. Pravděpodobně to byla reakce na protiútok ukrajinské armády.

Mirek Topolánek také upozornil, že kvůli tomu může sílit odpor ruské veřejnosti. To se například nelíbí některým známým osobnostem. Myslí si, že ruské vedení dokáže demonstrace potlačit. Tento krok však ukázal, že Putin uznal určité problémy a že jde o válku.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Kdysi mluvil s ruským prezidentem, ale neví, co se mu nedávno stalo. Vladimir Putin je nyní podle něj ve velké izolaci, stejně jako další zástupci ruského vedení.

Dodal, že Putin nechce válku prohrát a chce ruským občanům ukázat, že Rusko je stále silné a veliké. Slova ruského prezidenta, že použije veškeré dostupné prostředky k ochraně územní celistvosti Ruské federace, nebere vážně.

Mirek Topolánek / Zdroj: youtube.com

Bývalý předseda vlády nepovažuje Rusko za demokratický stát, ale za fašistický. Myslí si, že demonstrace budou potlačeny a že o tom ruská média psát téměř nebudou.

„Nicméně to ukazuje, že má obr na hliněných nohách problémy,“ uvedl Mirek Topolánek.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Je přesvědčen, že nyní západní státy musejí demonstrovat svou jednotu a dále pomáhat Ukrajině. Expremiér doufá, že Putin bude po skončení války odsouzen v Haagu jako válečný zločinec.

Mirek Topolánek také věří, že západní sankce způsobují v Ruské federaci velké problémy.

Mirek Topolánek / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se domnívá, že ruský prezident již nemá mnoho věcí, kterými by mohl vydírat jiné státy. Rusko nyní dodává do Evropy málo plynu a evropské země jsou podle něj připraveny žít bez ruského plynu. „Jednota Evropy, EU a NATO je klíčová,“ dodal Topolánek.

Psali jsme:Meghan Markle a princ Harry se vrátili do USA: Proč manželé opustili Británii

PSALI JSME: MILOŠ ZEMAN REAGOVAL NA MOBILIZACI V RUSKU: CO PREZIDENT POVAŽUJE ZA ADEKVÁTNÍ REAKCI

PŘIPOMÍNÁME: „PUTIN SE PŘEPOČÍTAL OHLEDNĚ UKRAJINY“: ŠÉF NATO PROHLÁSIL, ŽE RUSKO NEBUDE SCHOPNO ZVÍTĚZIT V JADERNÉM KONFLIKTU

Share