Královská pokladna: Kdo zdědí krásné šperky Alžběty II.

Královna Alžběta II. nejraději nosila perly. Její osobní sbírka však obsahovala asi 300 různých šperků. Co se s nimi stalo poté, co královna Velké Británie zemřela.

Alžběta II./Zdroj: youtube.com

Než byl hrob Alžběty II. uložen do královské krypty, byla z ní odstraněna Císařská státní koruna obsahující asi 3000 diamantů. Symboly moci byly také odstraněny a umístěny na oltář, což znamená konec vlády královny. Nyní všechny tyto symboly patří králi Karlu III.

Alžběta II./Zdroj: youtube.com

Je známo, že závěť královny zůstane důvěrná a bude pod zámkem po dobu 90 let. Přesné plány týkající se královniných věcí a jejich počtu proto pravděpodobně zůstanou neznámé, ale některé oděvy už možná našly nové majitele.

Z knihy osobní stylistky královny Angely Kelly, která se také zúčastnila pohřbu královny, je známo, že Alžběta II. byla velmi šetrná.

Alžběta II./Zdroj: youtube.com

„Její Veličenstvo bylo vždy šetrné a milovalo, aby její oblečení bylo co nejvíce přizpůsobeno a přepracováno. Po dvou nebo třech výstupech ve společnosti, když se oblečení stane známým pro veřejnost, jsme buď hledali způsoby, jak změnit oblečení, nebo se tento outfit oblékal na soukromé akce v Balmoralu nebo Sandringhamu,“ píše Angela.

Královna Camilla/Zdroj: youtube.com

Šperků měla Alžběta II. opravdu hodně. Vydání Express s odkazem na Tatler píše, že královna měla 98 brož, 46 náhrdelníků, 37 náramků, 34 párů náušnic, 15 prstenů, 14 hodin a 5 přívěsků.

Královská expertka Katie Nicole uvedla, že královna Camille by získala právo prvního hlasu, pokud jde o šperky Jejího Veličenstva. Následně by šperky dostala princezna z Walesu Kate Middleton.

Kate Middleton/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: SULTÁN SULEJMAN UKÁZAL SVOU MANŽELKU V REÁLNÉM ŽIVOTĚ: JAK VYPADÁ JEHO LÁSKA

PŘIPOMÍNÁME: „TAKOVÁ CHUDINKA JSEM“: SPISOVATELKA IRENA OBERMANNOVÁ UKÁZALA SVOU ZRANĚNOU TVÁŘ A PROZRADILA, CO SE JÍ STALO

Share