Manželský pár se rozhodl pomoci osamělé babičce: za 5 dní přestavěl její vetchý domeček a zasáhl srdce mnoha lidí

Stavební inženýr z malého městečka se rozhodl pomoci osamělé starší ženě. Dozvěděl se, že 80letá paní Aniela žije v lese, v starém domě bez žádných energií. Krzysztof Kopecz a jeho partnerka občas starší paní přinášeli potraviny či jiné věci. Pak ale byl asi zázrak.

Dům/Zdroj: syl.ru

Dřevěný dům paní byl úplně zchátralý. Nebyl tam ani plyn, ani elektřina, pod starou podlahou bylo již vidět zeminu. V domě bylo pouze jedno okýnko, přes které sluneční světlo do domu vůbec nedostávalo.

Dům/Zdroj: syl.ru

Stařena neměla dost peněz a byla ráda za pomoc od jiných lidí. Někdo jí přinášel potraviny či oblečení, další palivové dříví, nábytek. Krzysztof a jeho manželka Kinga měli silnou touhu pomoci Aniele.

Dům/Zdroj: syl.ru

Krzysztof byl zaměstnán jako stavební inženýr a jeho partnerka byla architektka. Pár spolu vypracoval projekt na rekonstrukci starého domu a již hned další den se pustili do práce — muselo získat peníze pro realizaci projektu. Proto se rozhodli podělit o svůj napsal s lidmi na sociálních sítích.

Dům/Zdroj: syl.ru

Příběh Aniely zasáhl srdce mnoha lidí nejen z Polska, ale i z celého světa. A se dobrovolníkům povedlo shromáždit dostatek peněz. O několik dní později dům starší paní vypadal úplně jinak.

Dům/Zdroj: syl.ru

Tým, který organizoval Krzysztof, přestavěl stěny, střechu a fasádu, vyměnil podlahu, provedl tesařské práce, položil dlaždice a vyměnili nábytek za nový.

Dobrovolníci/Zdroj: syl.ru

Další dobrovolníci donesli jídlo, čisticí prostředky a oblečení.

Dům/Zdroj: syl.ru

V okamžik změn Aniela byla v jinem místě a ani nepředpokládala, že na ni bude čekat takový zázrak. Stavení tým navíc mohl pracovat každý den až do pozdních nočních hodin.

Dům/Zdroj: syl.ru

Když se Aniela vrátila domů, neuvěřila tomu, co vidí před sebou. Nemohla uvěřit, že se takové příběhy v životě stále dějí.

Aniela/Zdroj: syl.ru

Aniel, o jejím osudu vědělo už hodně lidí na internetu, čekalo další překvapení. Rodina Kopechových ji začala považovat za svou novou babičku a starší paní měla dvě adoptovaná vnoučata.

Dobrovolníci/Zdroj: syl.ru

Dříve neznámá a osamělá starší paní si tak dostala nejen nový domov, ale i velkou rodinu.

PSALI JSME: KDYŽ NEVĚSTA VŠIMLA ŠATY BUDOUCÍ TCHYNĚ, POCHOPILA, ŽE ONA SYNA JEN TAK NEVZDÁ

ČTĚTE TAKÉ: ZDRAVOTNICKÝ PERSONÁL V PORODNÍCI NEMĚL SLOV: ŽENA PŘIVEDLA NA SVĚT SYNA A NA NÁVŠTĚVU K NÍ PŘIŠLI HNED DVA MUŽI

Share