Na setkání Babiše s voliči došlo k incidentu: Jak na to reagovali Fiala a Rakušan

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš jezdí karavanem po republice a komunikuje s voliči. Během takového setkání v Borovanech na Českobudějovicku však došlo k incidentu. Policisté zaklekli na autistického školáka. Reagoval na to premiér Petr Fiala (ODS), ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a policejní prezident Martin Vondrášek. Informuje o tom server Novinky.cz.

Předseda vlády Petr Fiala na Twitteru napsal, že požádal šéfa resortu vnitra a ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů Dragouna, aby všechny okolnosti těchto událostí byly důkladně prošetřeny.

Vít Rakušan napsal, že chápe rozhořčení lidí. Ministr vnitra byl také rád, že policejní prezident tento zákrok odsoudil. Až bude případ prošetřen, seznámí se se závěry.

Podle něj by policisté měli být nestranní a měli by zajišťovat pořádek předvídatelně.

Tuto situaci okomentoval i policejní prezident Martin Vondrášek. Prohlásil, že nepřipustí, aby příslušníci policie porušovali zákony České republiky.

Tyto kroky kritizoval i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Podle něj tito policisté zneužívají své pravomoci. Uvedl také, že odpovědnost nesou také šéf resortu vnitra a policejní prezident, protože to udělali jejich podřízení.

PSALI JSME: „ŘADA LIDÍ TO DĚLÁ UŽ NYNÍ“: PRYMULA PROMLUVIL O PŘEOČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU A DOPORUČIL NÁVRAT JEDNOHO OPATŘENÍ

PŘIPOMÍNÁME: ZELENSKYJ CHCE UKONČIT KONFLIKT NA UKRAJINĚ: MÁ PLÁN, POMOCI BY MOHLA JINÁ ZEMĚ

Share