Zelenskyj chce ukončit konflikt na Ukrajině: má plán, pomoci by mohla jiná země

Válka na Ukrajině trvá více než 5 měsíců. Zatím není jasné, kdy by tento konflikt mohl skončit. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se nyní snaží tuto situaci změnit, chce najít další spojence. Snaží se na svou stranu dostat silného hráče. Pokud se mu to podaří, bude to znamenat velkou změnu. Informuje o tom portál TN.cz.

Ukrajinský prezident by chtěl promluvit se Si Ťin-Pchingem, prezidentem Čínské lidové republiky. Volodymyr Zelenskyj to řekl pro portál South China Morning Post. Čína je velká země, která by mohla ovlivnit i situaci na Ukrajině.

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

Ukrajinská hlava státu uvedla, že už s čínským prezidentem mluvila před rokem. Kromě toho se snažil navázat oficiální komunikaci poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu, ale zatím se to nepodařilo.

Zelenskyj vysvětlil, že čínská ekonomika patří k největším na světě. ČLR je silný stát, který by podle něj mohl ovlivnit Rusko.

Si Ťin-pching / Zdroj: youtube.com

Ukrajinský prezident je přesvědčen, že Ruská federace bude v ekonomické izolaci, pokud nebude mít možnost prodávat plyn, ropu a další komodity na čínském trhu.

Čína je nyní spíše neutrální stát. Minulý měsíc se uskutečnil telefonický rozhovor mezi šéfem čínské diplomacie Wangem I a maďarským ministrem zahraničí Peterem Szijjártóem. Čínský ministr tehdy prohlásil, že Čína nechce přilévat olej do ohně, ale také nehodlá pasivně pozorovat, co se nyní děje.

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

Peking je zastáncem mírových jednání. V poslední době se spekuluje také o tom, že by se vztahy mezi Ruskem a Čínou mohly mírně zhoršit, někteří experti o tom hovoří kvůli určitým prohlášením.

PSALI JSME: OBYVATELÉ JEDNÉ JIHOČESKÉ OBCE „ZAKÁZALI“ BABIŠOVI VSTUP: JAK TO VYSVĚTLILA STAROSTKA

PŘIPOMÍNÁME: EVROPSKÁ KOMISAŘKA: VÍCE NEŽ 8 MILIONŮ UKRAJINSKÝCH UPRCHLÍKŮ BYLO NUCENO SE PŘESTĚHOVAT DO ZEMÍ EU

Share