„Nezapomeňte, že bráníme každého z vás“: Primátor Kyjeva Vitalij Kličko navštívil Prahu a řekl, že vidí Ukrajinu jako součást evropské rodiny

Před třemi lety primátoři hlavních měst Česka, Polska, Slovenska a Maďarska založili Pakt svobodných měst. Novým členem Paktu se stala ukrajinská metropole Kyjev. Píše o tom server Novinky.cz.

Primátor ukrajinského hlavního města Vitalij Kličko navštívil českou metropoli a řekl, že tento krok je velmi důležitým symbolickým aktem pro Kyjev. Nyní jsou členy tohoto paktu Praha, Varšava, Bratislava, Budapešť a Kyjev.

Vitalij Kličko / Zdroj: youtube.com

Kyjevský primátor hovořil o tom, že Ukrajina musí vyhrát současnou válku s Ruskem, aby vedení Kremlu už nemělo možnost realizovat své imperiální ambice.

„Nezapomeňte, že bráníme každého z vás. Nechceme být součástí ruského impéria, vidíme naši budoucnost jako součást evropské rodiny,“ prohlásil Vitalij Kličko.

Vitalij Kličko / Zdroj: youtube.com

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) uvedl, že v pondělí s kolegy diskutoval o obnově Ukrajiny, která by měla začít po skončení války. Podle něj primátoři nechtějí, aby tato obnova probíhala rychle a byla levná.

Dodal, že vedení zmíněných metropolí se bude snažit dosáhnout zvýšení vlivu měst, aby jejich zástupci mohli ovlivnit plánování, kdy se bude na evropské úrovni diskutovat o obnově Ukrajiny.

Zdeněk Hřib / Zdroj: youtube.com

Varšavský primátor Rafal Trzaskowski také řekl, že se s kolegy dohodli, že zvýší tlakna Evropskou komisi.

PSALI JSME: NOVÝ PRŮZKUM ODHALIL, KDO BY VYHRÁL VOLBY: VĚTŠINA VLÁDNÍCH STRAN BY SE DO SNĚMOVNY NEDOSTALA

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO VELMI NEBEZPEČNÁ VÁLKA“: SCHOLZ VYSVĚTLIL, PROČ NECHCE POSLAT UKRAJINĚ BOJOVÉ TANKY

Share