„Máte legislativní proces nastudovaný asi jako angličtinu“: Sikela ostře odpověděl Schillerové po její kritice úsporného tarifu

Na sociálních sítích se znovu střetli ohledně novely energetického zákona představitelé vlády a opozice. Aleně Schillerové vadí, že kabinet Petra Fialy stále neuvedl podrobnosti zákona a nebylo schváleno prováděcí nařízení do konce předchozího měsíce. Političce odpověděl ministr průmyslu který podotkl, že něco podobného není možné dokud novela nevyjde ve sbírce zákonů. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

„Žádali jsme ve Sněmovně Fialovu vládu, aby schválila prováděcí nařízení k energetickému zákonu do konce července,“ napsala bývalá ministryně financí s tím, že zástupci koalice jejich návrh zamítli a lidé stále nic neví o slibované pomoci vlády.

Ihned poté se do poslankyně pustil Jozef Sikela. „Vy máte legislativní proces nastudovaný asi tak jako angličtinu, že?“ uvedl šéf resortu a dodal, že prováděcí zařízení nebylo možné schválit a Schillerová by to měla vědět.

Mnoho uživatelů sociálních sítí Jozefa Sikelu za tuto odpověď podpořili. Schillerová následně apelovala, že vláda by mohla prováděcí nařízení připravit, a schválit ho může i později.

Exministryni vadí, že vláda neříká lidem, jak úsporný tarif bude nakonec vypadat a jak to lidem pomůže s drahými energiemi. Rozhodnout se kabinet o podobě podpory má v polovině toho měsíce a platit úsporný tarif bude od 1. října.

Jozef Síkela / Zdroj: youtube.com

Již v minulosti se Sikela a Schillerová střetli v horké diskuzi na půdě Sněmovny, když se mluvilo o dluhopisech. Z ohledu na aktuální politickou situaci podobné střety budou pokračovat.

Psali jsme:Starého profesora si zahraje Jiří Krampol. Kdy budou moci diváci film vidět: „Oslovil jsem také Adélu Gondíkovou“

PSALI JSME: „DŮLEŽITÉ JE, ABYCHOM ZIMU DALI“: IVAN BARTOŠ UVEDL, ŽE VLÁDA SE SNAŽÍ ZMÍRNIT DOPADY KRIZE. MINISTR REAGOVAL I NA KRITIKU KARLA HAVLÍČKA

PŘIPOMÍNÁME: MAKHMUD MURADOV NEMŮŽE DO ČESKÉ REPUBLIKY: MONIKA BAGÁROVÁ PROMLUVILA O SITUACI, KDY JEJÍ EXPARTNER NEMŮŽE VÍDAT DCERU RUMINKU

Share