„Dostává kyslík“: Nové podrobnosti o zdravotním stavu 55letého Borise Johnsona

5. dubna se britský premiér Boris Johnson stal prvním světovým lídrem, který byl hospitalizován kvůli koronaviru. Večer 6. dubna byl převelen na intenzivní péči.

Britský premiér Boris Johnson infikovaný Coronavirem byl na JIP dva dny poté, co se jeho stav zhoršil.

To je uvedeno na webových stránkách britské vlády.

„Stav předsedy vlády je stabilní a je stále v intenzivní péči,“ uvedlo prohlášení.

.

Vládní úředník uvedl, že předseda vlády byl ve stabilní pozici a měl dobrou náladu.

Vláda Spojeného království říká, že Johnson dostává kyslíkovou terapii, ale nemá pneumonii a není připojen k ventilátoru.

.

„Dostává kyslík, ale dýchá bez pomoci. Pro dýchání nepotřebuje ventilátor ani jinou neinvazivní podporu“,řekl v oficiálním prohlášení Downing Street.

Povinnosti Johnsona nyní dočasně vykonává britský ministr zahraničí Dominic Raab:

.

„Jsem si jistý, že tuto nemoc překoná. Pokud mě požádají, abych jmenoval hlavní rys tohoto předsedy vlády, řeknu: je to bojovník. Vrátí se do vedení země a brzy bude opět naším vůdcem v boji proti této krizi.

Královnа přeje předsedovi vlády úplné a rychlé uzdravení.

Německá kancléřka Angela Merkel zveřejnila jeho fotku. Mluvčí vlády (Německo – Ed.) Stephen Siebert na Twitteru napsal, že Merkelová si přeje Johnsonovi „velkou sílu a rychlé zotavení a doufala, že brzy opustí nemocnici.“

Předseda Evropské komise Ursula von der Liaen, předseda Evropské unie Charles Michel a poslanec EU Brexit Michel Barnier popřáli Johnsonovi vše dobré na Twitteru.

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyjádřil svou „plnou podporu Borisovi Johnsonovi, jeho rodině a Britům během této obtížné doby“.

Share