„Velikonoce nejsou zrušeny. Teď je to nutné, jako nikdy“, ujistila 93 letá britská královna

Královna Velké Británie Alžběta II. nahrála zvukovou zvukovou řeč na Velikonoce.

Její Veličenstvo je nyní v karanténě na zámku Windsor, kam před několika týdny přestěhovala se svým psem. Je tam také její manžel.

.

Žádné zahradní slavnosti: velikonoční události týkající se královské rodiny byly zrušeny. Nikdo však pozdravy královny nepřivítal.

Ve své adrese řeči královna řekla:

.

„Mnoho náboženství má svátky, které označují překonání temnoty světlem. Takové příležitosti jsou často doprovázeny hořícími svíčkami.

Zdá se, že mluví s jakoukoli kulturou a přitahují lidi všech náboženství. Rodinné výročí, když se šťastně scházíme kolem světelného zdroje, nás sjednocuje.

.

V sobotu před Velikonocemi přichází tma mnoho křesťanů obvykle svíčky dohromady. V kostele jedno světlo přechází do druhého a pomalu se šíří.

Je to způsob, jak ukázat, jak se dobrá zpráva o Kristově vzkříšení předává z generace na generaci, z prvního Velikonoce a stále“

.

Ve svém projevu Její Veličenstvo také uvedla, že letos budou Velikonoce pro mnoho lidí jiné než obvykle.

„Velikonoce nejsou zrušeny. Teď je to nutné, jako nikdy předtím. Pro Kristovo zmrtvýchvstání dal svým stoupencům novou naději a nový účel. A to nám přináší veškeré pohodlí.

.

Víme, že nás koronavírus nepřekoná. bude v naší budoucnosti stálým vůdcem. Přeji všem lidem všech přiznání šťastné Velikonoce!“, uzavřela Alžběta II.

.

Připomeňme, před týdnem vydala královna Alžběta videohovor lidem, v kterem hovořila o důležitosti izolace během pandemie.

.

Share