Rok po tajném obřadu: Britský premiér Boris Johnson s krásnou Carrie uspořádali velkolepou svatební oslavu

V sobotu 30. července se v sídle lorda Bamforda, jednoho z hlavních sponzorů Konzervativní strany Velké Británie, konala velkolepá svatba Borise a Carrie Johnsonových. Pár se rozhodl uspořádat ji rok po tajném obřadu ve Westminsterském opatství.

Původně se předpokládalo, že se svatba bude konat ve venkovském sídle britských premiérů, v Chequers. Johnsonova rezignace ale tento plán změnila.

Boris Johnson a jeho manželka Carrie Johnsonová/ Zdroj: fakty.ua

Jestliže v květnu 2021 bylo na tajném ceremoniálu přítomno 30 hostů (kvůli omezení, která britská vláda zavedla v boji proti pandemii koronaviru), pozvání nyní dostalo asi 200 lidí.

Sídlo lorda Bamforda/ ilustrační foto/ Zdroj: fakty.ua

Je pravda, že rezignace Borise ovlivnila seznam hostů. Johnsonovi bývalí spolupracovníci Michael Gove, Rishi Sunak a Sajid David se do toho seznamu nedostali. Mezi hosty nebyla ministryně zahraničí Liz Trussová, která bojuje o právo vést Konzervativní stranu a chce obsadit křeslo britského premiéra.

Sídlo lorda Bamforda/ ilustrační foto/ Zdroj: fakty.ua

Mezi hosty si místní novináři všimli otce Borise a jeho sestry – 81letého Stanleyho Johnsona a Rachel. Mezi celebritami byla australská herečka a zpěvačka Holly Valance s manželem.

Svatební stan/ ilustrační foto/ Zdroj: fakty.ua

Fotografování hostů bylo povoleno pouze u bran sídla lorda Bamforda. Je známo, že na území obrovského panství byl postaven prostorný bílý pavilon. Pro hosty tam byly připraveny stoly.

Šaty/ ilustrační foto/ Zdroj: fakty.ua

Manželka britského premiéra Carrie měla na sobě hedvábné svatební šaty, které stojí 4 260 dolarů. Premiérova manželka je ale nekoupila, nýbrž pronajala za 30 dolarů.

PSALI JSME: „JE TO PŘESTÁVKA“: BRITSKÝ PREMIÉR JOHNSON SLÍBIL PODPORU UKRAJINĚ I PO SVÉ REZIGNACI

PŘIPOMÍNÁME: BRITSKÝ PREMIÉR JOHNSON: UKRAJINSKÁ VLÁDA MÁ REALISTICKÝ PLÁN, KTERÝ MŮŽE ZMĚNIT PRŮBĚH VÁLKY

Share