Andrej Babiš je v exekuci, která byla zahájena ve středu: Expremiér se neomluvil tak, jak se od něj očekávalo

Šéf hnutí ANO a expremiér Andrej Babiš se před časem omluvil za své výroky, že demonstranti na protestech proti jeho vládě byli zaplacení. Jedna z demonstrantek Jana Filipová však uvedla, že se bývalý předseda vlády neomluvil tak, jak se očekávalo. Podala na něj proto tzv. nepeněžitou exekuci, v budoucnu by ale mohl dostávat pokuty. Bývalý premiér řekl, že o tom nic neví. Informuje o tom web ct24.ceskatelevize.cz.

Před čtyřmi lety byl Andrej Babiš předsedou vlády a tehdy řekl, že lidé prý dostávali peníze za to, že chodili na protesty proti jeho vládě. Označil je za „politické odpůrce na objednávku“.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

To se demonstrantům nelíbilo a Jana Filipová se rozhodla bránit u soudu. V roce 2019 Okresní soud Praha-západ rozhodl, že by se premiér za své výroky měl omluvit.

Andrej Babiš se ale odvolal a proto se nemusel omlouvat za své tvrzení, o tom rozhodl středočeský krajský soud v Praze.

Jana Filipová / Zdroj: ČTK

Jana Filipová se ale nevzdala a spolu se svým advokátem Alešem Rozehnalem podala dovolání k Nejvyššímu soudu. Rozsudek krajského soudu byl zrušen.

Bývalý premiér jí poté poslal písemnou omluvu. Advokát ale uvedl, že tato omluva nebyla upřímně míněná a že Andrej Babiš svým dalším vyjádřením omluvu zdevalvoval. Politik napsal, že s rozhodnutím soudu nesouhlasí a bude proti němu podávat dovolání.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Bývalý předseda vlády uvedl, že omluvu napsali jeho advokáti a on ji pouze podepsal. Demonstrantka však nebyla s takovou omluvou spokojena.

Se svým právníkem podala na bývalého premiéra exekuci. Chce, aby se šéf hnutí ANO omluvil tak, jak to bylo napsáno v rozhodnutí soudu.

Andrej Babiš / Zdroj: gettyimages.com

Exekuce byla zahájena ve středu. Pokud se Andrej Babiš do 30 dnů omluví, zaplatí jen některé náklady, ale pokud tak neučiní, může dostat pokuty.

Politik se také odvolal k Nejvyššímu soudu. Aleš Rozehnal si ale nemyslí, že soud rozhodne opačně.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš také mluvil o tom, že si nevymyslel, že demonstranti dostávali peníze za protest, ale že mu to řekl poslanec z jeho hnutí. Pravděpodobně jde o exposlance Pavla Růžičku. Rozehnal uvedl, že premiérovo vyjádření nebylo pravdivé a že zdroj, který mu tyto informace sdělil, nebyl důvěryhodný.

PSALI JSME: VLÁDA NEMÁ DOSTATEK PENĚZ NA DŮCHODY PRO PŘÍŠTÍ ROK: KABINET PETRA FIALY SI BUDE MUSET PŮJČIT REKORDNÍ ČÁSTKU

PŘIPOMÍNÁME: TEPLOTY MOHOU KLESNOUT AŽ POD BOD MRAZU: NA CO SE MUSÍ PŘIPRAVIT OBYVATELE V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ

Share