Čeští rodiče jsou pokročilými uživateli sociálních sítí: Proč je nebezpečné zveřejňovat fotky svých dětí

V současnosti Češi jsou velmi pokročilí uživatele internetů a sociálních sítích. Nejde hlavně o mladší generaci, ale i starší. Rádi se chlubíme fotkami po dovolené, ale i sdílíme soukromou informaci a fotky rodiny.

Rodina/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Podle nového průzkumu, přibližně sedmdesát procent Čechů zveřejňují i fotografie svých potomků. „Rodiče sdílejí fotky svých dětí zcela bez rozmyslu, co takové sdílení může dětem způsobit,“ míní Karel Klatovský, který celý průzkum pomohl uskutečnit. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Dítě/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Do studii pro olomouckou Univerzitu Palackého spolu se společností Microsoft, zařadilo celkem 2 481 rodičů.

Zhruba každý sedmý rodič zvežejnuje fotky svého potomka na svých účtech v sociálních sítích.

Dítě/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Dle expertů je to skutečně obrovské číslo. Právě obličej dítěte je klasifikován jako vysoce citlivý údaj – umožňuje rychlou identifikaci, usnadňuje jakoukoliv manipulaci, vydírání či kybergrooming (zneužití důvěry a obvykle vyloudit na setkání z jakéhokoliv důvodu).

Dítě/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

V čele výzkumného týmu stojí Kamil Kopecký, který si je jistý, že občas zveřejnění soukromých snímků potomků mají zcela negativní vliv na něj. “Může být zneužita a může dítěti ublížit,“ řekl, jak mohou podvodníci s fotkou manipulovat.

ČTĚTE TAKÉ: RADY ODBORNÍKŮ: JAK UŠETŘIT NA ENERGIÍCH

PSALI JSME: MOLEKULÁRNÍ GENETIK JAN PAČES: KDY DO ČR PŘIJDE DALŠÍ VÁŽNÁ VLNA COVIDU

Share