„Roušky by se měly vrátit“: Nejen covid přinutí vrátit respirátory. Jaká další nemoc se může vrátit do ČR podle prezidenta ČLK

Od jara roku 2019 se celosvětově řešila epidemiologická situace. Od letošního února se však v mediích hlavně diskutuje o invazi Ruska na Ukrajinu a o tom, že Rusko válčí i s celým světem, a to energeticky.

Milan Kubek/Zdroj: YouTube

Český lékař, od roku 2006 prezident České lékařské komory Milan Kubek ale předvedl svůj názor, že epidemiologická situace se na podzim znovu pohorší. Dle něho, jak vláda, tak i obyvatelstvo na nemoc zapomněli. O tom informuje na svých webových stránkách portál extra.cz.

Milan Kubek/Zdroj: YouTube

Kubek předvedl, že tuto akutní a infekční chorobu válka na Ukrajině jen zastínila. Většina důležitých epidemiologických hodnot však nepredikují pozitivní scénář.

Milan Kubek/Zdroj: YouTube

„Roušky by se měly vrátit minimálně do veřejné dopravy a zdravotnických zařízení,” promluvil šéf České lékařské komory. Důvodů je více, míní.

Milan Kubek/Zdroj: YouTube

Kubek varoval, že Češi musí očekávat opravdu další krutou zimu, a o kvůli covidové vlně.

Milan Kubek/Zdroj: YouTube

Existuje ale i možnost, že se ve velké míře do ČR vrátí chřipka, která se skoro neprojevovala v předchozích dvou letech.

ČTĚTE TAKÉ: „KONEC JE NA DOHLED“: WHO OZNÁMILA NEČEKANOU PŘEDPOVĚĎ OHLEDNĚ PANDEMIE KORONAVIRU

PSALI JSME: „ABSURDNÍ SITUACE“: NĚKTEŘÍ ČEŠI BUDOU CHTÍT NAKAZIT SE COVIDEM, ABY STRÁVIT ZIMU V NEMOCNICÍCH. JAK NA TO REAGOVAL EXMINISTR PRYMULA

Share