Daniela Kovářová hájila svůj návrh na cenu za věrnost v manželství: Jak proběhlo jednání Senátu a proč někteří senátoři návrh kritizovali

Daniela Kovářová se minulý měsíc stala senátorkou. Nedávno spolu s předsedkyní Podvýboru pro rodinu Výboru pro sociální politiku Jitkou Chalánkovou navrhla zavést ocenění „Za věrnost manželství“. Nyní hájí svůj návrh v podvýboru pro rodinu. Píše o tom portál Seznam Zprávy.

Zákonodárci v horní komoře Parlamentu nedávno projednali návrh novopečené senátorky. Zatím nic neschválili, debata bude pokračovat v prosinci.

Daniela Kovářová / Zdroj: youtube.com

Kovářová chtěla, aby bylo schváleno zavedení ceny. Podrobnosti, podmínky a kritéria by senátoři podle ní mohli projednat později. Bude ale muset ještě chvíli počkat.

Někteří senátoři nechtěli, aby toto téma bylo projednáno v horní komoře Parlamentu. Většina senátorů se ale o tom rozhodla diskutovat.

Daniela Kovářová / Zdroj: youtube.com

„Nejde o věrnost sexuální,“ vysvětlila Daniela Kovářová. Svůj návrh považuje za krásný a pozitivní. Dodala také, že na obcích lidé slaví svatbu, která vydržela mnoho let.

Podobou ocenění by podle ní mohla být plaketa a také diplom, na kterém by bylo napsáno číslo, které by znamenalo, kolik let už jsou manželé spolu a také by byla napsána jejich jména. Ocenění by se udělovala dvakrát ročně.

Daniela Kovářová / Zdroj: youtube.com

Senátor za ANO Ladislav Václavec její návrh ale kritizoval. Řekl, že byl dvakrát ženatý a že vychoval pět dětí.

„Když to zkrátíte na dvacet let, tak bych měl plakety dvě,“ řekl Václavec.

Ladislav Václavec / Zdroj: youtube.com

Zákonodárce spolu s některými svými kolegy také vysvětlili, že zlatou nebo diamantovou svatbu často slaví obyvatelé obcí, protože pro ně je to již tradice a tam se všichni lidé znají a vědí, kdo jak žije. Nechtěli proto o něčem takovém v Senátu diskutovat.

PSALI JSME: VLASTIMIL VÁLEK UVEDL, ŽE ZAVEDENÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ BY MĚLO PŘINÉST MILIARDY: JAK TO OKOMENTOVALI ODBORNÍCI

PŘIPOMÍNÁME: MARIAN JUREČKA CHYSTÁ ZMĚNU DŮCHODOVÉHO SYSTÉMU: JAK MINISTERSTVO NAVRHUJE ZVYŠOVAT VĚK ODCHODU DO DŮCHODU

Share