Vlastimil Válek uvedl, že zavedení připojištění by mělo přinést miliardy: Jak to okomentovali odborníci

Pracující lidé platí zdravotní pojištění. Vláda ale chtěla zavést i dobrovolné připojištění. Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) se domnívá, že toto téma je nyní aktuální a bylo by potřebné o něm diskutovat. Informuje o tom portál Aha!

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Ministr uvedl, že by to mohlo vynést miliardy korun navíc. Mluvčí ministerstva Ondřej Jakob pro Aha! upřesnil, že takový mechanismus by mohl začít fungovat za tři nebo čtyři roky.

Zavedení bude pravděpodobně postupné. Člověk by se podle něj mohl připojistit na to, co si už platí.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Odborníci však nemluvili o penězích, ale o samotném připojištění. Upozorňují, že důležité je i to, aby lidé měli možnost vybrat si, za co by chtěli připlatit. V takovém případě by připojištění dávalo smysl. Takových věcí je zatím jen omezené množství.

Podle bývalého ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) mají lidé od pojišťoven nárok téměř na všechno. Myslí si, že zavedení připojištění má nyní smysl pouze v oblasti zubařské péče.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Návrh považuje za dobrý i bývalý šéf resortu zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Podle jeho názoru by však mělo být přesně definováno, co by mělo být tímto nadstandardem a co by pro lidi skutečně bylo užitečné.

Připojištění ale kritizuje prezident České lékařské komory Milan Kubek. Vysvětlil, že tento mechanismus může fungovat, pokud bude současný standard snížen.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Premiér Petr Fiala (ODS) však chce všechny uklidnit. „Bude zachována vysoká kvalita zdravotní péče pro všechny občany,“ řekl Fiala.

PSALI JSME: ZBYNĚK STANJURA HODLÁ ZRUŠIT NĚKTERÉ DAŇOVÉ VÝJIMKY: MINISTR FINANCÍ ŘEKL, ZDA NAVRHNE ZDANĚNÍ DŮCHODŮ

PŘIPOMÍNÁME: I MODERNÍ MEDICÍNA JE NĚKDY BEZMOCNÁ: JAK DNES ŽIJE NEJVZÁCNĚJŠÍ DÍTĚ NA SVĚTĚ

Share