Děti ukrajinských uprchlíků půjdou brzy do škol: Rakušan uvedl, že to neomezí výuku českých žáků. Řekl, kolik uprchlíků už pracuje

V září půjdou do českých škol i děti ukrajinských uprchlíků. Podle šéfa resortu vnitra Víta Rakušana (STAN) budou školy připraveny je přijmout bez omezení pro děti českých občanů. Ministr dodal, že už 105 tisíc běženců si našlo práci. Informuje o tom CNN Prima News.

Vít Rakušan řekl, že školy budou připraveny přijmout děti uprchlíků z Ukrajiny. Podle něj to bude bez omezení pro děti českých občanů.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Není zatím známo, kolik ukrajinských dětí se začne v České republice od září učit, ministr o tom nemluvil. Dle statistik resortu školství od začátku války na Ukrajině do konce června přišlo do škol v ČR asi 39 tisíc dětí ukrajinských uprchlíků.

Šéf Asociace krajů Martin Kuba (ODS) před měsícem řekl, že na září bylo do škol přihlášeno zhruba 40 tisíc žáků. Přesné počty budou známy koncem srpna.

Martin Kuba / Zdroj: youtube.com

V Česku už začalo pracovat zhruba 105 tisíc uprchlíků. Ministr vnitra prohlásil, že tito lidé nezatěžují zdravotní systém.

Válka na Ukrajině trvá už půl roku a za tu dobu dostalo téměř 413 tisíc uprchlíků česká víza. Kolik z těchto lidí nyní žije v Česku není známo. Někteří uprchlíci odjeli do sousedních zemí, například do Německa nebo Rakouska, jiní se vrátili na Ukrajinu. Podle odhadů na začátku léta žilo v ČR 280 až 300 tisíc ukrajinských běženců.

Vladimír Balaš / Zdroj: youtube.com

Šéf resort školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš (STAN) ve středu na Twitteru napsal, že vláda schválila zákon o pedagogických pracovnících. To by udrželo vyšší platy učitelů.

PSALI JSME: KDO BUDE PŘÍŠTÍ PREZIDENT: PRŮZKUM ODHALIL, KDO MÁ NEJVĚTŠÍ PODPORU V BOJI O HRAD

PŘIPOMÍNÁME: „BYZNYS PŘED LIDMI PŘEDNOST NEDOSTANE“: PETR FIALA UVEDL, ŽE ČESKO JE NA ZIMU PŘIPRAVENO. CHTĚL VYVRÁTIT NESMYSLY

Share