„Jak vařit velmi měkké a chutné libové bramborové koláče“ : Těsto vyrobené podle tohoto receptu se zvedne za pouhou půl hodiny

Otázka „ Co vařit na oběd dnes?“ „ Strašidelně znovu? A jak se díváte na výrobu lahodných smažených koláčů?

Těsto vyrobené podle tohoto receptu se zvedne za pouhou půl hodiny a vytvořené výrobky nepotřebují nátisk. Koláče jsou zároveň velmi měkké a chutné.

.

Dnes vám vysvětlíme, jak vařit smažené koláče s bramborami, ale samozřejmě je můžete vařit s jakoukoli jinou zeleninovou náplní , podle svého uvážení.

SLOŽKY

– 500 ml vody

– 1,5 kg mouky

– 11 g kvasinek

– 100 ml slunečnicového oleje

– 100 g nízkotučné majonézy

– 2 lžičky sůl

– 4 lžičky cukr

– 1 kg brambor

– malá parta kopru

– 3 cibule

VAŘENÍ

1. Chcete-li začít, zahřejte vodu, nalijte ji do hluboké mísy a přidejte kvasinky spolu s cukrem a solí. Míchejte ingredience, přidejte 70 ml slunečnicového oleje a majonézy.

.

2. Pak přidejte mouku do mísy a hnětejte těsto, pak nechte na teplém místě 30-40 minut, aby se zvedlo. Mezitím se pusťte k vaření zálivek.

.

3. Brambory uvařte (jako v bramborové kaši), poté nalijte zbývající vodu a do hotových brambor přidejte 30 ml slunečnicového oleje.

Nakrájejte cibuli a smažte ve slunečnicovém oleji, dokud se nezhnědne a poté přidejte do brambor.

Do pánve přidejte také nasekanou petrželku a koření. Smíchejte všechny ingredience dohromady.

.

4. Namažte si ruce a pracovní povrch rostlinným olejem, poté těsto vyjměte z mísy, nakloňte a rozdělte na několik stejných částí.

Jemně uhněte každý kus těsta prsty tak, aby jeho okraje byly tenčí než střed. Uprostřed každého získaného koláče položte malou bramborovou náplň a seškrábněte okraje koláče a vytvořte dort.

Dále musíte pečlivě narovnat koláč dlaní a poslat jej na pánev s horkým olejem.

.

5. Smažte koláče na obou stranách až do zlaté.

.

6. Potom položte předměty na papírové ručníky, abyste odstranili přebytečný olej.

.

7. Poté zbývá jen umístit koláče do hluboké mísy, přikrýt přilnavou fólií a nechat stát po dobu pěti minut, aby byly měkčí.

.

Tady je nakonec taková krása. Bon chuť!

Share