Kalousek prozradil, jestli mu chybí velká politika a koho by mohl podpořit v prezidentských volbách

Exministr ekonomiky Miroslav Kalousek opustil minulý rok Sněmovnu, ale na sociálních sítích se k aktuální politické situaci pořad vyjadřuje. Bývalý předseda TOP 09 uvedl, že na Hradě nechce žádného „prominentního spratka z bolševické rodiny“ a podotkl, že mu politika chybí, takže ji dělá aspoň na Twitteru. Informuje o tom web idnes.cz.

Před časem se Kalousek také dostal do žhavé výměny názorů s předsedkyní TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou, která uvedla, že bývalý politik prý za zavřenými dveřmi navrhoval vládě zmrazit důchody. Exposlanec to popřel a řekl, že ho šéfka Sněmovny špatně pochopila.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Pekarová Adamová Kalouskovi ale odpověděla a vysvětlila, že to asi pochopili špatně všichni v místnosti, ve které byli všichni spolu, kromě samotného Kalouska.

Z vyjádření Kalouska na sociálních sítích je patrné, že mu politika chybí a on to sám potvrzuje. Říká ale, že aktuální situace ve Sněmovně nemá s politikou nic společného.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Exministr dodává, že v nejbližší době nikam kandidovat nebude, ale co se stane v roce 2024 zatím neví. Mohl by totiž kandidovat do Senátu nebo dokonce se uvažuje o založení nové strany, která by mohla bojovat o postup do Sněmovny.

Miroslav Kalousek mimo jiné uvažoval o kandidování na Hrad, ale nakonec si to rozmyslel, kvůli sociální frustraci, která nastane na podzim. Z ohledu na tyto okolnosti prý kampaň vést nechce.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Na Hradě by si Kalousek představoval prezidentem senátora Pavla Fischera, který je prý nejvíce vhodným kandidátem. Pokud by se ale voleb nezúčastnil, mohl by podpořit Danuši Nerudovou nebo Josefa Středulu, kterého by ale nechtěl jako předsedu vlády.

Naopak Kalousek nepodporuje kandidatury favoritů voleb Andreje Babiše a Petra Pavla, kteří jsou spojování s komunistickým režimem.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA SI NECHAL NASADIT SVĚRACÍ KAZAJKU A VYFOTIL SE V NÍ: PROČ TO UDĚLAL

PŘIPOMÍNÁME: HANYCHOVÁ PROZRADILA, JAK VYCHÁZÍ S DĚTMI SOUKUPA: AGÁTA UVEDLA, JAKÝ MÁ SPOLEČNÝ KONÍČEK S JEHO SYNEM LUKÁŠEM

Share