Kandidáti na prezidenta 2023: kdo podle sázkových kanceláří mají v boji o Hrad největší šanci

V lednu 2023 budou Češi volit novou hlavu státu. Podle bookmakerů mají největší šanci na vítězství bývalý předseda vlády Andrej Babiš a armádní generál ve výslužbě Petr Pavel. Výrazně však posílila bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová. Informuje o tom CNN Prima News.

Zatím největší šanci na vítězství má podle sázkových kanceláří Andrej Babiš, kurz je 2,40:1. Petr Pavel má podobnou šanci, kurz je 2,60:1.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Bývalý premiér zatím neřekl, zda bude kandidovat, své rozhodnutí oznámí začátkem listopadu. Kromě toho dodal, že pokud by nekandidoval, hnutí ANO by navrhlo jiného kandidáta.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Politici, politologové a další různí odborníci předpokládají, že bývalý předseda vlády bude kandidovat. Armádní generál ve výslužbě oznámil svou kandidaturu, ale řekl, že se začne věnovat kampani koncem léta.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

Na třetím místě s kurzem 7:1 je podle bookmakerů Danuše Nerudová, v poslední době výrazně posiluje. V květnu měla dvakrát nižší šanci na vítězství.

Pavel Fischer / Zdroj: youtube.com

„Všichni si zasloužíme naději na lepší budoucnost,“ řekla před dvěma měsíci Nerudová. Někteří odborníci předpokládají, že v ní možná někteří Češi vidí naději po vzoru Zuzany Čaputové, která je nyní slovenskou prezidentkou.

Josef Středula / Zdroj: youtube.com

Na čtvrtém místě je senátor Pavel Fischer. Na pátém místě je nyní odborový předák Josef Středula.

Psali jsme:Za co Iva Janžurová poděkovala profesorovi Petru Neužilovi: „Ještěže máš tak zlatou povahu a nezpychneš“

PSALI JSME: „PLÁN B MÁM. PLÁNUJI CELÝ ŽIVOT,“ UVEDL BABIŠ: SCHILLEROVÁ JE PŘESVĚDČENA, ŽE EXPREMIÉR BUDE KANDIDOVAT NA PREZIDENTA

PŘIPOMÍÁME: KLAUS VYTKL VLÁDĚ OBROVSKÝ SCHODEK STÁTNÍHO ROZPOČTU: CO BÝVALÝ PREZIDENT KABINETU PETRA FIALY PORADIL

Share