“To jsou lidi, který jsou nebezpečný“: Zásah policie na mítinku Babiše. Co předcházelo případu

Expremiér České republiky Andrej Babiš již od začátku léta jezdí se svých obytňákem skrz celý stát. Měl už několik stovek zastávek, během kterých pozdravuje a mluví s voliči, podepisuje knihu a fotí se.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Kupříkladu v Táboře stihl i promluvit o současné vládě. „To jsou lidi, který jsou nebezpečný,“ promluvil během vystoupení před voliči. Agresivní lidé se na schůzkách s Babišem obvykle dostávají do přední části davu. Mezi nápadníky, které stojí poblíž, jsou nejvíc nenápadné. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Setkání předchozího předsedy vlády s voliči v Borovanech ale se skončilo předčasně. Problém se objevil tehdy, kdy chlapec s poruchou autistického spektra se rozhodl dojít blíž k Babišovi a pak najednou vzal reproduktor a začal ho někam odnášet.

Obytňák Andreje Babiše/Zdroj: YouTube

Nakonec se zjistilo, že to byli policisté bez označení. O zákroku policistů v civilu na školáka s poruchou autistického spektra se vyjádřil i policejní prezident Martin Vondrášek. Ten uvedl, že celý případ bude prověřen Generální inspekcí bezpečnostních sborů.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

To sdělil Vondrášek v páteční den na mimořádném brífinku. K případu se vyjadřoval i dříve, ale bez žádných detailů.

Tehdy promluvil o tom, že je informacemi o policejním zákroku v Borovanech znechucen.

ČTĚTE TAKÉ: “ZÍSKAT VLASTNÍ OBJEKT“: LIPAVSKÝ CHCE KOUPIT NOVÉ PROSTORY V KYJIVĚ PRO ČESKOU AMBASÁDU. KOLIK BUDOVA BUDE STÁT

PSALI JSME: NA SETKÁNÍ BABIŠE S VOLIČI DOŠLO K INCIDENTU: JAK NA TO REAGOVALI FIALA A RAKUŠAN

Share