Pozitivní propaganda: Čína chtěla ovlivnit Německo,aby se jinak vyjadřovalo o tom, jak Peking zvládá epidemii

Diplomaté z Číny se snaží tajně kontaktovat a přesvědčit německé úředníky, aby zveřejnili pozitivní prohlášení o tom, jak Peking bojuje s koronavírem.

.

Podle německé publikace Welt am Sonntag si německá vláda uvědomuje pokusy čínských diplomatů tajně kontaktovat úředníky a zaměstnance federálních ministerstev, aby získala německá strana „pozitivní prohlášení“ o výsledcích čínského boje proti koronavíru.

.

Berlínská vláda uvedla, že výzvy byly ignorovány a „transparentnost hraje hlavní roli v úspěchu boje proti pandemii.“ Tento přístup byl „jasně“ oznámen Pekingu.

.

„Německá vláda si je vědoma individuálních kontaktů mezi čínskými diplomaty, aby mohla učinit pozitivní veřejná prohlášení o koronaviru v Čínské lidové republice,“ uvedl dopis agentury Reuters.

.

Vláda zároveň dodala, že Německo a ČLR „úzce spolupracují na mnoha tématech“ v rámci významného strategického partnerství, včetně pravidelné výměny informací s čínskými diplomaty.

.

Evropská služba pro vnější činnost (ESVČ) dříve uvedla, že Rusko a Čína využívají koronavírovou krizi k propagandistickým účelům. To bylo uvedeno ve zprávě ESVČ zveřejněné dne 24. dubna.

.

Odborníci zdůraznili rizika pro lidské zdraví a bezpečnost, jakož i krizovou komunikaci prostřednictvím šíření nepravdivých informací.

Share