Nečas zhodnotil působení kabinetu Petra Fialy a řekl, proč Babiš chce, aby vláda padla

Expremiér Petr Nečas promluvil o tom, jak si nyní vede vláda během předsednictva v Evropské unii a také se zmínil o budoucích komunálních volbách a činnosti Andreje Babiše. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Nečas uvedl, že vláda ihned na začátku musela řešit několik krizí a s tím se prý nesetkal ani jeden kabinet od listopadu. „Vláda skutečně musí pracovat na 110 procent. Někdy se jí to daří lépe, někdy hůře,“ řekl bývalá premiér.

Petr Nečas / Zdroj: youtube.com

Podle bývalého politika vláda hůře zvládá komunikaci s lidmi a médií. To prý kabinet Petra Fialy může ještě zlepšit, i když komunikace nikdy nebude ideální, obzvlášť v tak těžkém období.

Některé problémy dle slov Nečase vláda musí prostě „přesedět“, protože stá nijak zasahovat nemůže. Jedná se například o vysokou cenu energií.

Petr Nečas / Zdroj: youtube.com

Lidé si také prý zvykli na prosperitu, po které ale vždy přichází období stagnace a vláda musí dělat vše pro to, aby to období bylo co nejkratší a mělo minimální dopad na naše občany.

Nečas podotkl, že stát musí pomáhat lidem, kteří složitou situaci nemohou zvládnout, ale mladí a zdraví občané musí nést zodpovědnost za prosperitu sami a nemohou „natahovat ruku ke státu“.

Petr Nečas / Zdroj: youtube.com

Kromě toho bývalý premiér řekl, že Andreje Babiše nyní nezajímají komunální volby a pouze jede vlastní kampaň. Předseda hnutí ANO údajně doufá, že příští rok budou předčasně volby do Sněmovny a expremiérovi jde jen o pád vlády.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Petr Nečas tvrdí, že Babiš může využit sociální neklid a vyzvat své příznivce do ulic. To by mohlo vést k odchodu ze vlády nějaké strany a následnému pádu kabinetu.

PSALI JSME: RICHTEROVÁ PROZRADILA NĚKTERÉ DETAILY DŮCHODOVÉ REFORMY, KTERÉ KOALICE CHCE PROSADIT: CO SE MŮŽE V BUDOUCNU ZMĚNIT

PŘIPOMÍNÁME: POLITICI SI UŽÍVAJÍ DOVOLENOU: JAKÝ ODPOČINEK SI DOPŘÁLI KUPKA, PEKAROVÁ ADAMOVÁ, NACHER A DALŠÍ POLITICI

Share