„Nemůžeme čekat na vakcínu“: Přední německý epidemiolog našel cestu ven z karantény

Přední německý epidemiolog Alexander Kekule je přesvědčen, že pro zvládnutí pandemie koronaviru je nutné karanténu odstranit a nechat ji infikovat mladými lidmi v zemi.

.

O tom píše The Daily Telegraph.

„Nakazte mladé a izolujte ohrožené osoby“

Kekule, který v lednu vyzval německou kancléřku Angelu Merkelovou, aby otestovala přítomnost koronaviru u všech lidí z jiných zemí, nyní vypracoval plán bezpečného odstranění karantény.

.

Vedoucí mikrobiologického oddělení v Halle-Wittenbergu 22. ledna vyzval německou vládu, aby donutila turisty, aby byli na letištích a hranicích testováni na přítomnost viru.

„Pokud bychom v lednu začali testovat a sledovat řetězec kontaminace, dokázali bychom epidemii zadržet, aniž bychom se uchýlili k uzavírání hranic a karanténě,“ řekl Kekule.

V březnu, kdy virus zametl Německo, vyzval k uzavření hranic a škol, protože tehdy byla karanténa jedinou možností, jak zpomalit šíření viru a zabránit přetížení nemocnic.

.

Prodloužená samostatná izolace, řekl, může způsobit více škody než virus. Epidemiolog naléhal, aby nečekat na vakcínu, jejíž vytvoření lze odložit o rok.

„Nemůžeme čekat na vakcínu. Nemůžeme zůstat zavřeni šest měsíců až rok. Pokud tak učiníme, naše společnost a naše kultura budou zničeny,“ varoval Kekule.

Věří, že karanténa by měla být okamžitě ukončena, ale musí být provedeno bezpečně. K tomu připravil plán.

.

Zaprvé , řekl, že pouze starší lidé by měli zůstat doma, protože mají vysoké riziko komplikací s koronavirem.

Za druhé, měli byste přejít ze sociální vzdálenosti na „intelektuální“. Například pokladna v supermarketu by měla nosit masku a dodržovat hygienická pravidla.

.

Taxikář by se měl přestat dotýkat jeho tváře po převodu peněz. Každý by si měl umývat ruce často, udržovat vzdálenost a nedotýkat se ostatních lidí.

Za třetí, epidemiolog je přesvědčen, že je nutné umožnit mladým lidem nakazit se koronavirem.

Kromě toho Kekule požaduje:

.

„U osob mladších 50 let je nepravděpodobné, že zemřou nebo onemocní koronavirem. Musíme jim umožnit nakažení, aby si mohli vyvinout imunitu“ .

Share