„Nevyžadují od Bílého domu žádné dotac“: Princ Charles obhajuje Harryho a Meghan v diplomatickém konfliktu

Princ Harry a Meghan Markle se přestěhovali z Kanady do Spojených států. Však z toho nebyli šťastní. Nástupce britského trůnu, princ Charles, se rozhodl přimlouvat za potomstvo.

Podle neoficiálních odhadů dostává syn královny každý rok účty ve výši 26 milionů dolarů.

.

„Princ Charles rozhodl se, že Meghan a Harry zaplatí soukromě asi 2,5 milionu dolarů. Princ z Walesu je však nebude moci financovat znovu,“řekl zasvěcenec.

Hlídat prince Harryho a Megan Markle v USA bude stát značné množství. Britská policie tam neměla povoleno nosit zbraně, takže byli odvoláni do Londýna.

.

Pár nyní našel stráže, kteří dříve pracovali pro Angelinu Jolie a Brad Pitt. Dostanou platbu od Harryho a Megana.

Co je známo o diplomatickém skandálu

Druhý den Donald Trump zveřejnil, že vláda nepřidělí finanční prostředky na ochranu prince Harryho a Meghan Markle.

Když se princ Harry a Meghan Markle přestěhovali do Los Angeles, prezident spěchal s oznámením, že nemá v úmyslu pokrýt své náklady na bezpečnost.

.

„Bylo oznámeno, že Harry a Meghan, kteří odešli z Londýna, budou v Kanadě trvale bydlet. Nyní odešli z Kanady do USA, ale za jejich ochranu nebudeme platit. Musí platit!“řekl Donald Trump.

.

Toto prohlášení mohlo být způsobeno zkušenostmi Kanady.

.

Kanada odmítá platit ochranu Harryho a Meghan, jejíž vláda poskytla ochranu princi Harrymu a Meghan, když byli zástupci královské rodiny.

Náklady na 3 měsíce byly značné, takže veřejnost byla pobouřena, že jejich daně půjdou na takové služby.

.

Téhož dne zástupci vévody ze Sussexu odpověděli na skandální prohlášení Donalda Trumpa. Podle nich Harry a Meghan nevyžadují od Bílého domu žádné dotace a hradí své vlastní náklady.

.

„Vévoda a vévodkyně neplánují požádat vládu USA o přidělení zdrojů k zajištění jejich bezpečnosti. Bezpečnostní organizace již byla zaplacena ze soukromých zdrojů,“ uvedli.

.

Share