„Obvykle je jíst tyto smažené koblihy namísto chleba“ : Kefírový muffinový recept

Kabardské lakumy – jídlo kavkazské kuchyně, které je u nás také oblíbené. Obvykle je jíst tyto smažené koblihy namísto chleba, omývané například čajem nebo kyselým mlékem.

A je nejlepší nakrájet ještě horké lakuny, vložit dovnitř malé kousky másla nebo sýra a pak jíst toto chutné jídlo.

A dnes vám editori řeknou, jak vařit takové koblihy kefíru na pánvi. Jednoduchý příklad toho, jak připravit jídlo ze známých produktů, které vám pomohou poznat kuchyni jiných lidí.

SLOŽKY

– 500 ml kefíru

– 250 ml mléka

– 200 ml vody

– 1 kuřecí vejce

– 2 lžičky cukr

– 1 polévková lžíce. l sůl

– 1 lžička suché droždí

– 2 lžičky prášek do pečiva

– 500 ml rostlinného oleje

– 2 kg pšeničné mouky

VAŘENÍ

Nejprve připravte produkty tak, aby bylo vše po ruce.

.

Do sklenice nalijte suché droždí, posypte cukrem a zřeďte teplou vodou.

V oddělené nádobě (pro větší pohodlí vezmeme litrovou nádobu) nalijeme kefír, rozlomíme vejce a promícháme. Přidejte sem mléko, sůl a prášek do pečiva. Zamíchat.

Přidejte 2 lžíce. l rostlinný olej a také dříve zředěné kvasinky ve vodě. Znovu důkladně promíchejte. Sdílejte teplou vodu až do 1 litru.

.

Nalijte mouku do hluboké nádoby. Uprostřed vytvořte prohlubeň pro samotnou směs litrové nádoby.
kefírové knedlíky

Uhněteme těsto pomocí tolika mouky, aby bylo měkké. Poté přikryjte ručníkem a nechte jej na teplém místě.

Mimochodem, koláče jsou velmi svěží, je-li večer těsto zabaleno do plastového sáčku a odesláno do chladničky a ráno pečeno. V tomto případě musíte v balení nechat místo, protože těsto po kousku stoupá.

.

Tenké těsto rozdělíme na stejné části (máme 16 stejných kusů). Vytvářejte koule z těsta.

.

Nyní nakládejte každou kouli těsta do plochých koláčů o tloušťce půl centimetru. Nakrájejte na 4 stejné díly. I když si můžete s tímto formulářem snit a dát tělu jakýkoli pohled.

.

Nalijte olej do pánve a dobře jej zahřejte. Těsto nyní rozetřete a vařte na vysoké teplotě. Když se lakunky zvednou na jedné straně, otočte se a smažte na druhé straně.

.

Na papírový ručník položte připravené koblihy, abyste zbavili misku přebytečného oleje. Nechte vychladnout a začněte ochutnávat. Bon chuť!

.

Kabelové sami milují jíst lakumy s horkým čajem. Pokud si přejete, můžete při vaření přidat méně soli a více cukru, aby byl sladší. I když i bez tohoto, i děti budou jíst jídlo s velkým potěšením.

.

Share