„Pandemie koronaviru může trvat až dva roky“, tvrdí Německý Institut Roberta Kocha

Německý institut Roberta Kocha prohlásil, že pandemie koronaviru může trvat dva roky, protože pandemie má tendenci se vyskytovat ve vlnách.

.

Institut je německá vládní výzkumná organizace odpovědná za kontrolu a prevenci nemocí.

.

Prezident ústavu Lothar Wieler uvedl, že v „extrémní situaci“ mohou některá omezení, která země v současné době uplatňují, fungovat během pandemie.

.

„Předpokládáme a řekli jsme to vícekrát, že od této chvíle to potrvá dva roky, než pandemie zmizí ze světa. Víme, že pandemie probíhají ve vlnách.

Ale jak rychlé budou ty vlny a kdy se na světě nakazí 60 až 70 procent lidí, to může trvat roky. Bude záležet na tom, kdy budeme moci použít vakcínu,” hlásil Wieler.

.

Wieler dodal, že trvání pandemie závisí na rychlosti vynálezu vakcíny, stejně jako na počtu lidí, kteří se nakazí, zotaví se a vytvoří imunitu na koronavírusu (SARS CoV 2), viru, který způsobuje COVID-19.

.

„Institut zatím identifikoval riziko infekce pro obyvatelstvo jako ‚mírné‘ a nyní hodnotíme zdravotní riziko v Německu jako ‚vysoké‘,“ řekl Weiler.

.

V úterý bylo v Německu hlášeno 6012 případů, zemřelo 13 lidí.

.

Angela Merkelová oznámila radikální opatření v boji proti koronavíru – většina obchodů, kromě obchodů s potravinami, je v zemi uzavřena a Němcům je zakázáno cestovat na dovolenou.

.

Připomeňme, že britská média zveřejnila vládní zprávu, v níž uvedla, že epidemie koronaviru ve Velké Británii potrvá do příštího jara a mohla by vést k hospitalizaci 7,9 milionu lidí.

.

Share