Pět způsobů jak správně používat olivový olej k ošetření vlasů

Olivový olej je skutečnou záchranou pro suché a křehké vlasy. Při správném použití můžete dosáhnout neuvěřitelných výsledků.

Jaké jsou výhody olivového oleje pro vlasy?

Zdroj: europosters.ro

Výživuje

Tato „zdravotní schránka“ obsahuje olejovou a linoleovou kyseliny, vitamíny A, E, D, K a fenoly. Všechny tyto složky vyživují folikuly, podporují zdravý růst vlasů, zvlhčují je a dělají lokny hedvábné.

Zbavuje svědění

Nadměrná suchost pokožky je problémem, který je známý i mezi mladými dívkami. Olivový olej zvlhčuje nejen vlasy, ale i pokožku hlavy, čímž člověka zbavuje neustálého dráždivého svědění.

Obnovuje

Pokud trpíte padáním vlasů, suchostí a roztřepenými konečky, olivový olej obnoví strukturu kadeřů a zachrání vás od lámavých konečků navždy.

 

  1. Hydratace vlasů

Zdroj: goodhousekeeping.com

Chcete-li vlasy zvlhčit, musíte olivový olej ohřát a aplikovat na vlasy. Pak je nutné vlasy překrýt polyethylenem a nechtat olej působit 30 minut.

  1. Používejte jako kondicionér

Zdroj: health.24tv.ua

Použití olivového oleje je skvělé pro udržení zdravých vlasů. Do kondicionéru přidejte několik kapek oleje a používejte jako obvykle.

  1. Usnadnit česání vlasů

Zdroj: blogmyhair.com

Olivový olej má neuvěřitelnou mastnou strukturu. Pokud ho přidáte do sprejů a stylingových přípravků – a můžete zapomenout na problém obtížného česání vlasů.

  1. Maska

Zdroj: pinterest.com

 

Olivový olej obsahuje také mnoho užitečných stopových prvků, které pomáhají vyživovat vlasové folikuly a zlepšují tím jejich růst. Stačí olej ohřát a aplikovat na pokožku hlavy masážními pohyby.

  1. Roztřepené konečky vlasů

Zdoj: allthingshair.com

Olivový olej dokonale slepuje roztřepené konečky, které vznikly v důsledku nesprávné péče.

Jaké oleje na vlasy používáte Vy?

 

Share