Po 76 dnech Wu-chan je znovu otevřen: Podívejte se, co se ve městě děje po karanténě

V čínském městě Wu-chan, kde se rozšířil koronavírus, skončila karanténa. Téměř dva měsíce bylo město v izolaci. A teprve nyní jsou obnoveny železniční, automobilové a letecké služby.

Konec karantény ve městě byl poznamenán rozsáhlou světelnou show.

.

Obyvatelé metropole 11 milionů měst po dobu 76 dnů byli v izolaci. Nyní byla všechna omezení konečně zrušena.

„Zrušení omezení neznamená ukončení preventivních opatření, zejména dezinfekce. Budeme se i nadále snažit zabránit možnému dalšímu propuknutí,“ řekl Xing Yang Qiangcheng, šéf městské policie.

Otevřené hranice a obyvatelé mohou snadno cestovat do jiných regionů. Den předtím na kontrolních stanovištích – fronty z aut.

Existuje mnoho lidí, kteří chtějí opustit město. Pouze 55 000 lidí opustilo Wu-chan přes noc. Na hranici byli vyšetřeni lékaři.

.

„Byl jsem tak nadšený, že jsem nemohl spát. Těšil jsem se na tento den. Dokonce jsem si dal budík, abych ten okamžik udržel,“ říká Xiao Yonghong, turista z Kunshanu.

Letiště také fungovalo. Již v první pracovní den letiště je naplánováno 2 000 letů. Železnice byla obnovena. Za den odjede z centrálního nádraží do všech čínských regionů 276 expresních vlaků.

.

Ve Wu-chanu jsou již otevřena nákupní centra, obchody, kina a stravovací zařízení. A lidé mohli jít ven bez překážek. Obyvatelé se však stále snaží chránit. Procházky v maskách.

.

„Myslím, že se lidé budou stále obcházet městem se strachem. Nyní můžeme kdykoli opustit své domovy. Když ale jdu ven, stále nosím masku a pořád si myslím, že jsem neporušil žádná preventivní opatření,“ říká obyvatel města Jang Mingjon.

.

Čína uzavřela Wu-chan 23. ledna, kdy počet pacientů s koronavirem vzrostl na 1,5 tisíce. Město se dokázalo vrátit do normálního života za 11 týdnů.

.

Na konci března se některá omezení ve Wu-chanu zmírnila.

Share