Příspěvěk na dítě: Šíří se fáma, jak ho dostat hned druhý den. Ministerstvo sociálních věcí na to reagovalo

Vláda vzhledem k inflaci se rozhodla pomoci domácnostem s dětmi. Od patnáctého srpna tak mohou rodiče žádat o jednorázový příspěvek, který by měl alespoň částečně pokryt náklady na dítě.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Jednalo se o tisíce domácnosti, které hned co nejdříve podali žádost a tím stoupli do fronty. Někteří se rozhodli žádost předčasně zrušit, a to kvůli fámě, že to urychlí výplatu peněz. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Díky náhodě se některým maminkám to povedlo. „Včera mi zrušili na úřadě práce první žádost a hned schválili druhou a dnes peníze na účtě,“ pochlubila se jedna žena v komentářích pod příspěvkem.

Bankomat/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Ministerstvo práce a sociálních věcí ale však upozorňuje, že takové činy mohou vést spíše ke komplikacím, ale ne pozitivnímu výsledku.

Jakub Augusta z tiskového oddělení ministerstva říká, že problémy mohou způsobit dvě žádosti zároveň, když dotyčný z jakéhokoliv důvody nezruší první žádost.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Již nyní resort eviduje tisíce případů, kdy žádost o jednorázový příspěvek na stejné dítě se objevil několikrát, což naopak zpomaluje rychlost vyplacení peněz.

ČTĚTE TAKÉ: POLOVINA PENZE ZA NÁJEM: VLÁDA ZAVEDLA SOCIÁLNÍ PŘÍSPĚVEK NA BYDLENÍ. PROČ NĚKTEŘÍ NA NĚJ NEMAJÍ NÁROK

PSALI JSME: „MORÁLKA, ČEST, NOBLESA“: PEKAROVÁ ADAMOVÁ ZVEŘEJNILA PŘÍSPĚVEK NA SVÉM INSTAGRAMU A SCHYTALA VLNU KRITIKY

Share