Velvyslancem na Slovensku bude Jindrák: Ještě nedávno byl zmocněncem pro vztahy s Ruskem. Kdo ho do funkce nařídil

Velvyslancem na Slovensku bude pravděpodobně od ledna předseda diplomacie na Hradu Rudolf Jindrák. Sousední Slovensko již oficiálně vyjádřilo svůj souhlas. O tom informuje na svých webových stránkách portál zpravy.aktualne.cz.

Rudolf Jindrák/Zdroj: YouTube

Jindrák již má dlouholetou zkušenost v oblasti diplomacie, v minulosti již zastupoval post velvyslance v Maďarsku, Rakousku, ale také třeba i v sousedním Německu. V Německu křeslo velvyslance měl celých 8 let.

Rudolf Jindrák/Zdroj: YouTube

Do konce roku bude na pozici zastávat bývalý policista Tomáš Tuhý.

Tomáš Tuhý/Zdroj: YouTube

Ten reprezentuje Českou republiku na území Slovenska od roku 2018. Tuhý navíc ambasádu povede do konce českého předsednictví EU.

Rudolf Jindrák/Zdroj: YouTube

Vyslat Jindráka do Slovenska rozhodla ještě předešla vláda, kterou vedl politik slovenského původu Andrej Babiš. Jindrák při vládě Babiše konzultoval vlády ohledně česko-ruských záležitostí.

Však v červnu, po otevřeném útoku Ruska na Ukrajinu, tato pozice byla zrušena. Sám Rudolf Jindrák sebe pojmenoval na naivního, že baštil v domluvu s Ruskou federaci.

Tomáš Tuhý/Zdroj: YouTube

“Dneska bych měl velký problém si s nějakým ruským diplomatem něco vyjednávat,“ předvedl budoucí velvyslanec.

ČTĚTE TAKÉ: PETR FIALA ZKRITIZOVAL OPOZICI A ŘEKL, CO OČEKÁVÁ OD VOLEB: „MOŽNÁ TO OBČANÉ BUDOU CHÁPAT JAKO REFERENDUM O JINÉ VLÁDĚ“

PSALI JSME: JAN LIPAVSKÝ PŘI SVÉM PROJEVU V OSN KRITIZOVAL RUSKO: O JAKÝCH DŮLEŽITÝCH TÉMATECH PROMLUVIL ŠÉF ČESKÉ DIPLOMACIE

Share