Proč královská rodina nenáviděla slavný safírový prsten princezny Diany

Ne každý ví, že členové královské rodiny museli schválit zásnubní prsten, který princ Charles předložil své snoubence Dianě v únoru 1981.

Zdroj: Thesun.co.uk

Na půvabné ruce 19leté Diany Spencer byl prsten s velkým cejlonským safírem orámovaným 14 diamanty.

Zdroj: Gettyimages.com

Tento prsten nebyl vyroben speciálně pro prince Charlese, Diana si ho sama vybrala při prohlížení katalogu „Garrard“. Stál „jen“ 28 tisíc liber a kdokoli s takovou sumou by mohl dostat to samé jako princezna.

Zdroj: Thesun.co.uk

Podle členů královské rodiny byl prsten „spotřebním zbožím“ a byl nepřístupně levný, zejména v jeho středu, namísto tradičního diamantu, zářil 12 karátovým safírem.

Zdroj: Thesun.co.uk

Britská média také nenechala prsten Diany bez povšimnutí a nazvali jej „obyčejným safírem“.

Když se tento vynikající šperk objevil na ruce manželky prince Williama – Kate Middletonové, mnoho fanoušků královské rodiny zažilo skutečný šok.

Zdroj: Thesun.co.uk

Podle jejich názoru má tento prsten negativní energii, je prokletý a jistě přinese jeho majiteli spoustu neštěstí.

Kate ale nevěří v žádné pověry a hrdě nosí prsten, který kdysi nosila matka její milovaného manžela.

Zdroj: Thesun.co.uk

Mimochodem, kdyby se princ Harry jako první oženil, prsten princezny Diany by rozhodně skončil na ruce Meghan Markle.

Jde o to, že po smrti matky mohli knížata William a Harry vzít některé věci zesnulé matky jako památku. William si poté vybral zlaté hodinky Cartier a Harry si vybral zásnubní prsten se safírem.

Zdroj: Thesun.co.uk

A když se William rozhodl oženit s Kate, Harry mu vznešeně dal prsten a řekl, že by bylo vhodné, kdyby jeho žena měla na sobě prsten jejich milované matky.

Kate Middleton přijala tento prsten se zvláštní vděčností, protože dokonale pochopila, jak důležité to pro oba prince je.

Zdroj: Thesun.co.uk

Prsten byl pro ni příliš velký a královští klenotníci museli do něj přidat pár platinových příloh, což problém okamžitě vyřešilo.

Nyní, po tolika letech, je nepravděpodobné, že by se někdo odvážil promluvit o tomto prstenu pohrdavě.

Zdroj: Thesun.co.uk

Jeho hodnota mnohokrát rostla, a proto lze bezpečně říci, že vévodkyně z Cambridge nosí na prstě unikátní šperk v hodnotě 250 tisíc liber.

Share